Левски мачка Витоша, би с малко и поглежда към върха! Голмайсторът на елита се завърна (ВИДЕО)

0
-
-

Левски съвсем очаквано победи Витоша в мач от XIX кръг на efbet Лига. На обидно празния „Виваком Арена Георги Аспарухов“, „сините“ надиграха тотално своя съперник, но стигнаха до успех само с 2:0. Трите точки пък позволиха на водения от Петър хубчев отбор да се доближи само на 5 точки от лидера Лудогорец, който вчера се издъни у дома с Черно море, завършвайки 1:1. Освен това, в игра за Левски се завърна голмайсторът на първенството от миналия сезон – Станислав Костов. Той бе посрещнат с мощни възгласи и аплодисменти от малцината зрители по трибуните.

В 7-ата минута Мазурек стреля от дистанция, без обаче да затрудни Василев.

Гостите отговориха секунди по-късно. Преотстъпеният тъкмо от Левски Кабов нанесе силен удар от фаул, но право в Миятович.

Левски поведе в 24-ата минута. Ивайло Найдено пъсна прострелен пас отдясно, Паулиньо засече отблизо, но Василев изби. Топката обаче пак стигна до бразилеца, който при втория си опит я прати в мрежата за 1:0.

В 29-ата минута Паулиньо намери в наказателното поле Алар, който излъга защитник и подаде на чиста позиция към Мазурек. Аржентинецът обаче, от 8-9 метра стреля високо над вратата.

След половин час игра, след центриране от корнер, Георги Купенов засече с глава, но право във Миятович.

В 34-ата минута Мазурек изведе чудесно Алар, чийто удар от границата на наказателното поле обаче бе избит в корнер от стража на Витоша.

5 минути по-късно Живко Миланов центрира отляво, Паулиньо засече с глава, но неточно.

В 42-ата минута Нашименто намери в наказателното поле Станислав Иванов. Младокът стреля от въздуха, но Василев улови сигурно.

В 49-ата минута Паулиньо проби отляво и изведе в наказателното поле Алар, чийто удар от движение намери външната страна на мрежата.

120 секунди по-късно самият Паулиньо стреля мощно, но Василев изби в отиващата под гредата му топка.

Левски удвои аванса си след час игра. Райнов изведе отляво на наказателното поле с чудесен пас Живко Миланов, който центрира остро, а Василев се намеси неубедително. Топката стигна до Станислав Иванов, който без проблеми я оплети в мрежата за 2:0.

В 70-ата минута „сините“ пропуснаха да оформят класиката в резултата. Живко Миланов проби отляво и пусна на почти празна врата към Дени Алар, който обаче стреля над напречната греда.