0
levski lukoil
-
-

Левски Лукойл остана единственият отбор без поражение в НБЛ, след като нанесе първа загуба на Рилски спортист – 105:84. Двата отбора изиграха атрактивен и силнорезултатен двубой, залагайки на силните си страни в нападение.

След изключително равностойни първи 15 минути, в средата на втората четвърт Левски се откъсна напред и за две-три минути направи аванса си двуцифрен. Оттам разликата непрекъснато се въртеше около 10 точки, като Рилски спортист нямаше аргументи в защита, с които да скъси дистанцията. До почивката домакините вече бяха вкарали 54 точки, а преднината им бе 13.

В началото на второто полувреме Рилски се възползва от няколко пропуска на Левски и намали само до шест изоставането си, но с три поредни бързи тройки „сините“ пак дръпнаха и оттам повече не бяха реално застрашени от обрат. Най-малкото, до което самоковци се доближиха, бе девет точки, последвани от друга силна серия на Левски, вече решила всичко в мача.

Три минути преди края на срещата разликата мина и 20 точки, с 12-а тройка за Левски. Всички титуляри на домакините вкараха 12 и повече точки. Христо Захариев бе най-резултатен с 22 точки и 10 борби, Патрик Рембърт добави 19 плюс 9 асистенции.

За Рилски Джейлън Дженкинс отбеляза 21, а Мартин Маринов – 16.