0
levski andrian kraev jeremi petris
-
-

Левски победи Локомотив(Пловдив) с 3:0 и излезе от кошмарната серия без шампионатна победа. Сините бяха по-добрият отбор и заслужено добавят три точки към актива си. Гостите пък напълно загубиха високото темпо, с което започнаха първенството.

Локомотив Пловдив пропусна много добра възможност да вкара гол още в 3-ата минута. Джовани с много добър пас намери Бабакар Дион в наказателното поле на Левски, а той стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на „сините“.

Три минути по-късно Жереми Петрис проби по десния фланг и навлезе в наказателното поле на Локомотив Пловдив, след което пусна много остър пас, топката стигна до Уелтон на втора греда, той отблизо стреля, но неточно в аут.

Бабакар Дион получи повече пространство пред себе си в 9-ата минута и стреля, но Пламен Андреев внимаваше и изби.

Левски поведе с 1:0 в 14-ата минута с гол на Кристиан Димитров и много груба грешка на вратаря Динко Хоркаш. Марин Петков центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, където Кристиан Димитров засече топката с глава, Динко Хоркаш се намеси много слабо, топката мина между ръцете му и влетя в мрежата.

Марин Петков центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив Пловдив в 28-ата минута, след което Андриан Краев стреля с глава от много добра позиция, но над напречната греда в аут.

Отново Марин Петков стреля от пряк свободен удар в 32-ата минута, но над напречната греда в аут.

Левски направи резултата 2:0 в 42-ата минута. Асими Фадига отне топката в центъра на терена от Христо Иванов. След това Фадига напредна и подаде към Уелтон, който влезе на скорост в наказателното поле на Локомотив, сам срещу Динко Хоркаш и вкара топката във вратата му.

Валентин Железов свири дузпа за Левски в 47-ата минута за нарушение на Мартин Паскалев срещу Дарлан в наказателното поле на Локомотив. ВАР Волен Чинков привика Железов да преразгледа решението си, защото камерите много добре показаха, че Паскалев изпревари Дарлан и изчисти топката, така че нарушението в случая е на бразилския футболист. Така Железов промени първоначалното си решение и отмени дузпата, която бе назначил за „сините“.

Джовани финтира Дарлан, след което стреля от дъгата на наказателното поле на Левски в 57-ата минута, но над напречната греда в аут.

Петър Андреев получи добър пас в наказателното поле на Левски в 73-ата минута и стреля, но ударът му бе блокиран от Кристиан Димитров.

Дарлан падна в наказателното поле на Локомотив Пловдив в 76-ата минута след леко съприкосновение с Евандро, претендирайки, че има дузпа срещу него. Съдията Валентин Железов не отсъди такава, а ВАР потвърди решението на главния съдия.

Рикардиньо получи топката в наказателното поле на Локомотив Пловдив, но се забави с действията си и бе изпреварен от Лео Сена, който му отне топката, но го удари с лявата си ръка през лицето. Съдията Валентин Железов първоначално не свири дузпа, но след намесата на ВАР, главният рефер промени решението си и посочи бялата точка. Рикардиньо отбеляза и така оформи  резултата на  3:0 в 85 минута.

Джовани получи добър пас в наказателното поле на Левски в 89-ата минута, но ударът му не бе добър и Пламен Андреев спаси без проблеми.

В първата минута на добавеното време на срещата Ивайло Иванов отправи много силен удар от разстояние, но Пламен Андреев внимаваше и изби в корнер.