Левандовски вкара гол на световни финали, Полша победи Саудитска Арабия

0
Fif7AKqWAAQAyXT
-
-

Полша постигна първа победа на Световното първенство в Катар, след като спечели с 2:0 двубоя срещу Саудитска Арабия от група „С“. Роберт Левандовски отбеляза своя първи гол на световни финали.

В 25-ата минута Кристиян Биелик се извиси в наказателното поле на Саудутска Арабия и стреля силно с глава, но на пътя на топката към голлинията застана Салех Ал-Шехри, който изчисти с глава.

Десет минути след това Роберт Левандовски нахлу в противниковото наказателно поле и опита изстрел от малък ъгъл, но той бе блокиран, а и бе отсъдено нарушение на поляка.

Натискът на тима на Чеслав Михниевич даде резултат в 39-ата минута. Тогава Левандовски засече едно центриране от фланга, но не успя да отправи добър удар. Все пак той спаси топката от излизане в аут вдясно от вратата на арабския тим. Без да се бави, нападателят на Барселона пусна топката към границата на вратарското поле, където бе Пьотр Желински, чийто силен шут завърши с топка под напречната греда на саудитите – 1:0 за Полша.

В 43-ата минута съдията Валтер Сампайо отиде да преразгледа с ВАР една ситуация, при която Биелик фаулира Ал-Шехри в наказателното поле. След консултацията бразилецът реши – дузпа за тима на Ерве Ренар. Зад топката застана Салем Ал-Давсари, който в първата минута на добавеното време, което бе 10 минути, би слабо и Войчех Шчесни спаси.

Полският вратар реагира светкавично и след като отрази удара на Ал-Давсари, спаси и добавката на Мохамед Ал-Брeйк, запазвайки аванса на своя тим.

След разбъркване в наказателното поле на Полша в 55-ата минута, Салем Ал-Давсари отправи изстрел към вратата, но Шчесни отново бе героят за своя тим и отрази.

Ферас Ал-Брикан се измъкна от бранител на Полша в 60-ата минута и шутира, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.

След центриране от левия фланг в 63-ата минута, Аркадиуш Милик плонжира и отправи изстрел с глава. Токата обаче рикошира в напречната греда и до попадение не се стигна.

Мати Кеш центрира в наказателното поле на Саудитска Арабия в 66-ата минута. Там Роберт Левандовски засече, но не успя да отбележи, тъй като неговият удар сречна страничната греда.

След рикошет топката попадна в краката на Абдулела Ал-Малки, който беше непокрит. Халфът на „зелените соколи“ шутира, но ударът му намери десния страничен стълб в 78-ата минута.

Полша поведе с 2:0 в 82-ата минута. Ал-Малки направи груба грешка и Роберт Левандовски му отне топката. Нападателят запази хладнокръвие срещу вратаря на Саудитска Арабия и отбеляза в 82-рата минута.

Левандовски се измъкна и се озова очи в очи срещу Мохамед Ал-Уваис в 90-ата минута. Нападателят се опита да прехвръли вратаря, но той се намеси и спаси.

С тази победа Полша събра актив от 4 точки, а Саудитска Арабия след първата загуба на турнира остава с 3 точки.