Десподов спаси Лудогорец срещу Славия след грешка на Вуцов, Георги Петков бе изгонен от резервната скамейка

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец постигна много драматичен успех с 2:1 при визитата си на Славия в отложения мач от петия кръг на Първа лига. Гол в края на двубоя на Кирил Десподов донесе победата на разградчани.

В 10-ата минута обаче Людовик Соарес сбърка при едно подаване и Лудогорец отне топката в половината на своя съперник. Топката стигна до Бърнард Текпетей, който нахлу в наказателното поле вляво от вратата на Светослав Вуцов. Последва центриране успоредно на голлинията. Пред вратата Матиас Тисера се измъкна от защитник на „белите“ и отблизо порази вратата на Славия за 1:0.

Последваха по-силни минути за шампионите, като на Светослав Вуцов му се наложи да спасява коварен удар на Текпетей. Славия отговори с нещо като удар на Кристиан Добрев в 23-ата минута, но изпълнението на футболиста с номер 11 бе неуспешно.

След половин час игра Тисера бе изведен сам срещу Вуцов, но българският национал спаси брилянтно удара на аржентинеца, а страничният съдия вдигна флага си и дори да бе вкарал, голът на Тисера нямаше да бъде зачетен.

В 42-ата минута играта бе спряна след сблъсък между Тони Тасев и Оливие Вердон, при което футболистът на Славия се свлече на земята и се наложи намесата на медицинския щаб на домакините.

Две минути след това Вуцов се намеси добре при удар на Каули Оливейра, който нахлу в наказателното поле, преодоля Венцислав Керчев, но не и вратаря.

Славия успя да изравни резултата в 48-ата минута. Топката стигна до Емил Стоев. Той я пусна в наказателното поле, където бе Галин Иванов. Капитанът на „белите“ прибра топката пред шпагата на Антон Недялков, нагласи си я на левия крак и с удар по земя изравни резултата.

След това Лудогорец се хвърли в атака, като Рик Джонатан стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му рикошира в левия страничен стълб на вратата на Светослав Вуцов.

Лудогорец поведе с 2:1 в 83-ата минута. Рик Джонатан получи топката на лявото крило. Бразилецът си я нагласи на десния крак и центрира на далечната греда, където Кирил Десподов сложи тялото си на пътя на топката и я засече в мрежата на „белите“. Светослав Вуцов закъсня с намесата си и странно прибра ръката си. Останаха съмнения дали има нарушение на Десподов срещу Светослав Вуцов.

В 86-ата минута Георги Петков бе изгонен от резервната скамейка на Славия заради реплика към съдията.

В 90-ата минута Светослав Вуцов бе на път да направи голяма глупост, след като изрита топката в тялото на Рик Джонатан и имаше огромен късмет, че топката не влезе във вратата му. Топката тупна пред голлинията, но за късмет на Вуцов се насочи в обратна посока.

Във втората минута на добавеното време на мача Кирил Десподов преодоля Венцислав Керчев и излезе сам срещу Вуцов, но вратарят на Славия този път спаси.

С тази победа Лудогорец събра актив от 42 точки и вече е само на две от ЦСКА-София, като шампионите са с мач по-малко. Славяи е пети с 32 точки.