Лекоатлетът Лъчезар Вълчев мечтае за медал от световно първенство

0
00759363

мечтае за медал от световно първенство, както и за олимпийски медал. Това каза днес пред представители на медиите 13-годишният спортист, след като получи финансова награда за високи спортни резултати от кмета на общината д-р Валентин Василев. Младият лекоатлет благодари за оказаната чест и заедно със своя треньор Красен Цонев разказа за впечатленията си от участията в състезанията и надеждите им за предстоящите турнири.

През тази година Лъчезар Вълчев завоюва множество златни медали, два от които са от европейските детски игри в чешкия град Бърно – в скока на височина с постижение 165 см и на дължина с 5,81 метра. Към колекцията си той добавя и сребърен медал в бягането на 800 метра с постижение 2:21 минути. Така той стана единственият състезател с три медала от Европейските детски игри по лека атлетика.

През юни талантливият разградски спортист спечели шампионската титла на България с нов национален рекорд на държавния шампионат по лека атлетика за момичета и момчета до 14 г. Участвал е още в редица турнири в страната, като навсякъде е първи. Лъчезар Вълчев заедно с Вержиния Костадинова са шампионите на А1 атлетика за младежи за 2018 година. Д-р Василев поздрави младия лекоатлет и му пожела още върхове в спорта. Лъчезар Вълчев получи и друго признание за труда си през годината, като беше определен за най-перспективен млад състезател в тазгодишната класация за най-добър спортист на община Разград.