Лъвиците биха Перу за първа победа в Олимпийската квалификация

0
balgaria voley
-
-

Българският национален отбор по волейбол за жени постигна първа победа на квалификацията за Олимпийските игри в Париж през 2024 г., побеждавайки безапелационно непретенциозния тим на Перу с 3:0 гейма в мач от Група B, домакин на която е Токио. Това бе пети мач на българките, които до този момент загубиха от Турция, Бразилия, Белгия и Япония.

В първия гейм перуанките успяха да поведат с 3:2 точки, но след това „лъвиците“ направиха серия от 5 поредни точки и дръпнаха в резултата с 6:4. Постепенно България увеличаваше аванса си, който по едно време стана 18:9, а после – 20:11. В крайна сметка нашите затвориха частта с 3 поредни точки и резултат 25:13.

Вторият гейм бе доста по-равностоен, като Перу на няколко пъти успя да поведе – първо с 9:7, а после с 10:8. След реализиране на 3 поредни точки България обърна резултата – 13:12, като оттук насетне водеше играта и Перу успя само веднъж да се приближи на разлика от една точка – при 19:18 за „лъвиците“. След това България отново направи дълга поредица от точки и затвори частта с 25:18.

Перу започна прилично последната част, като успя да държи равенството до 2:2, след което България поведе с 4:3 и започна да прави разлика. При резултат 7:4 в наша полза, възпитаничките на Лоренцо Мичели невероятна серия от 11 поредни точки и така поведоха с 18:4. След това перуанките се окопитиха и успяха да стигнат до двуцифрен точков актив при 22:10 в полза на България. В края на гейма нашите леко намалиха оборотите, което позволи на Перу да намали разликата до 16:24, но след това България затвори гейма, а по този начин си гарантира и победата.

За България остават още два мача на японска земя – срещу Аржентина и Пуерто Рико, като нашите нямат шансове да се класират на Олимпийските игри в Париж.