Лъвчетата на Ангел Стойков с втора победа над Украйна

0
balgaria 18

Националният отбор на България по футбол за юноши до 18 години победи за втория път Украйна в приятелски мач. В Симитли националите водени от Ангел Стойков спечелиха с 1:0. Резервата Мартин Петков вкара единственото попадение за българския тим в 80-ата минута. Той получи пас от дълбочина, надбяга бранител на гостите и стреля покрай вратаря. Пак след почивката нашите удариха  и греда.Две минути по-късно вратарят Светослав Вуцов, който е внук на легендата Иван Вуцов, спаси дузпа, бита от Викентий Волошин. Вуцов-младши фаулира останалия сам срещу него Волошин, получи и жълт картон от безупречния Стефан Апостолов. Сред зрителите на стадиона бяха директорът на Ботев Пловдив Адалберт Зафиров, легендата Георги Димитров-Джеки, Вили Вуцов, кметът на Симитли Апостол Апостолов, известният мениджър Милен Георгиев и още куп футболни хора.
Това бе втората контрола между двата отбора, след като в четвъртък българите спечелиха с 3:0 в Благоевград.