Кръг на изненадите в лигата по минифутбол на Габрово, фаворитите със загуби

0
gabrovo
-

Кръг на изненади се получи тази неделя в лигата по минифутбол на Габрово. Досегашните лидери от ФК „Палаузово“ загубиха с 2:5 от ФК „Старо Село 777“. Палаузовци изпуснаха куп положения, като срещнаха непреодолима преграда в лицето на игралия като вратар, футболист на съперника, Даниел Дочев. За ФК „Старо Село 777“ на четири пъти точен бе Иван Георгиев, а един гол добави Стефан Иванов. За ФК „Палаузово“ се разписаха Пламен Радулов и Александър Ковачев.

Миналогодишните шампиони Pasta Gabrovo също загубиха изненадващо, бивайки надиграни от Идеал Стандарт Видима с 2:4. За севлиевци два гола отбеляза Коста Костов, а по един добавиха Кристиян Братованов и Мирослав Тодоров. Двата гола за габровци бяха дело на Радослав Спасов и Васил Нанков.

ФК „Шумата“ записа първа победа в лигата през този сезон, налагайки се над Рио с 6:2. Над всички бе Коста Ив. Костов, разписал се цели четири пъти. По още един гол добавиха Коста Мир. Костов и Иван Иванов. За Рио точни бяха Деян Пенев и Петър Петев.

Единствен от фаворитите в лигата, който победи убедително , бе отборът на Копакабана, разгромявайки Street football с 11:1. Момчетата от Шумата закъсняха сериозно за мача, но Копакабана ги изчака, за да запише петата си победа през сезона. С хеттрик се отличи капитана Климент Велев. По два гола добавиха Иван Стефанов и Ивайло Райнов, а по един Петко Моровяков, Никола Камбуров и вратарят Стефан Кожухаров. Автогол от противника си отбеляза Мирослав Георгиев.

Веспа изнесе хубав мач и записа важна победа срещу силния тим на Eagles. На Павел Пайнаров му бе нужно само едно полувреме, за да запише хеттрик и да даде солиден аванс за Веспа. През втората част Венци Иванов върна един гол, но Андриян Христов оформи крайното 4:1.

Следващата неделя (11 Ноември) ще се проведе поредният, 7 кръг, на АНЛ Габрово.