Карнобат разби Верея пред погледа на Димитър Бербатов(СНИМКИ)

0

Изключителен футболен празник се състоя на стадион „Ганчо Хардалов“ в Карнобат, където 500 зрители посрещнаха футболната легенда и кандидат за президент на БФС Димитър Бербатов, минути преди началото на срещата от 2-ри кръг на Югоизточна Трета лига между „Карнобат“ и „Верея“ /Стара Загора/, която домакините спечелиха убедително с 4:0.

Както е известно, „Карнобат“ е сред отборите, който публично обяви подкрепата си за Димитър Бербатов за президент на БФС, а същевременно визитата му в Карнобат бе разчетена от местните като жест на уважение към клуба.
Легендарният нападател се снима с цялата детско-юношеска школа на „Карнобат“ и фенове, отдели внимание и на всеки, пожелал автограф.

Бившият голмайстор на „Манчестър Юнайтед“ получи подарък от президента на „Карнобат“ Теодор Иванов – фланелка с № 9 от новата спортна екипировка на клуба.Футболната среща Димитър Бербатов проследи в компанията на адв. Петър Величков, Николай Жейнов, футболен агент и мениджър, Теодор Иванов, президент на „Карнобат“, и Димитър Пейчев, президент на „Русокастро“, който също неколкоратно публично обяви желанието си за промяна в родния футбол и подкрепя Бербатов за президент на футболната ни централа.

Изминалият мач бе официален домакински дебют за Нено Ненов като старши треньор на „Карнобат“, както и дузина нови и същевременно млади футболисти, които играха с червената фланелка.Срещата бе проследена и от доскорошния треньор на карнобатлии Георги Калоянов, който бе поздравен от симпатизанти на „Карнобат“.

Домакините вкараха 3 гола през първата част, а през второто полувреме отбелязаха веднъж, удариха и греда чрез Ненко Петров, а стражът Роман Васенев, който се завърна в отбора след престой в „Созопол“, хвана по блестящ начин дузпа, пропусната от Георги Койчев.

Денислав Вълчев удари греда за „Верея“.За 1:0 реализира Богослав Петков в 13-та минута, който оползотвори пред голлинията подаване отдясно на Ивайло Стойчев.Именно Стойчев отбеляза за 2:0 само две минути по-късно, след извеждащ пас от Валентин Иванов.За класическото 3:0 покачи Стилиян Станчев с глава в 39-та минута, когато засече центриране от корнер на Валентин ИвановКрайното 4:0 оформи Въльо Стойков след комбинация с Ненко Петров в 90-та минута.