Кариана с минимална победа, вратарят им -герой(СНИМКИ)

0
-
-

Отборът на Кариана записа втора поредна победа. Пред стотина зрители на стадиона в село Ерден карианци се наложиха с 1:0 над Локомотив (Горна Оряховица).Голът вкара Цветомир Тодоров, но основна заслуга за трите точки обаче има вратарят Павел Станев, който отчая нападателите на гостите.

Домакините натиснаха още след началния съдийски сигнал и още в 3-та минута Ангел Бастунов пробва ефектно изпълнение със странична ножица, но топката премина покрай вратата. Малко след това вратарят Павел Станев изби в корнер коварния удар на Ерай Карадайъ. Карианци откриха резултата в 31-та минута разписа се от фаул Цветомир Тодоров с неспасяем шут в горния ляв ъгъл.Второто полувреме играта живна още повече с опасни ситуации, повечето пред вратата на домакините. Най-напред в 54-та минута удар на Евгени Игнатов-Бамзе премина покрай лявата греда. Последваха два пропуска на гостите. В 56-тра минута Жак Пехливанов бе оставен непокрит в пеналта, но не уцели вратата, а три по-късно Сава Савов изпрати топката в лявата сглобка. В 72-та минута вратарят на Кариана Павел Станев спаси последователно ударите на Мартин Петков и Димитър Юруков. В 83-та минута отново Станев се разтегна и изби в корнер силния шут на резервата Петков. До края карианци със задружни усилия устискаха победата.