Капитанът на националния със страхотен мач и обрат в Шампионската лига(ВИДЕО)

0
-
-

Капитанът на националния ни волейболен отбор Цветан Соколов и неговият Динамо (Москва) стартираха със страхотен обрат участието си в най-силния европейски клубен турнир – Шампионската лига за мъже.

Шампионите на Русия успяха да се върнат след изоставане с 0:2 и да надделеят с 3:2 (20:25, 21:25, 25:20, 25:16, 15:12) у дома над полския Пройект (Варшава) в първия си мач от Група В на турнира, игран тази вечер пред над 800 зрители.
Цветан Соколов, който страдаше от контузия в гърба, не започна като титуляр, но се появи в игра за Динамо за началото на втория гейм и направи много силно включване. Българският диагонал стана втори по резултатност с 15 точки (2 блока и 48% ефективност в атака – +9) за успеха.

Най-полезен за московчани пък стана Ярослав Подлесних с 18 точки (3 блока, 3 аса, 48% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане – +10) за успеха. Подлесних заби и последните точки за победата на Динамо след два поредни аса.

За тима на Варшава Бартош Кволек завърши с 13 точки (2 блока, 48% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане – +6), а Игор Гробелний се отчете с 11 точки (2 блока, 38% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане – +3), но и това не беше достатъчно за победа.

Във втория си мач от групата Цецо Соколов и Динамо ще гостуват на белгийския Грийнярд (Маасейк), който тази вечер стартира със загуба от турския шампион Зираатбанк (Анкара), с националът Мартин Атанасов в състава, с 0:3 гейма. Срещата е на 14 декември (вторник) от 22,00 часа българско време.