Камил Стох за втори път спечели Световната купа

0
kamil stoh
Poland's overall winner Kamil Stoch, holds the trophy during the winning ceremony for the Four Hills Ski Jumping event at the ski jump in Bischofshofen, Austria, Saturday, Jan. 6, 2018. (AP Photo/Matthias Schrader)
Полякът Камил Стох спечели за втори път в кариерата си Световната купа по ски-скок. 30-годишният Стох завърши на шесто място в днешния старт по ски-полети във Викерзунд (Норвегия) и взе втори трофей след 2014 година.

Полякът направи опити от 223.0 and 237,0 метра и събра 425.6 точки. През този сезон той спечели „Четирите шанци“, олимпийската титла на голямата шанца от Игрите в Пьончан 2018 и Световната купа.
Камил Стох спечели „Raw Air“, а с това и премия от 60 хиляди евро.
Българинът Владимир Зографски завърши на 32-о място. Той постигна 158.7 точки, след като се приземи на 190.5 метра в първия си скок и не се класира за втория опит, за който продължават само първите 30.

Пълен триумф за домакините беше състезанието във Викерзунд. Победител стана Роберт Йохансон с 444.3 точки, който направи скокове от 232.0 и 246.0 метра. Втори е Андреас Стернен с 438.9 точки (239.0 и 235.0 метра), а трети се класира Даниел-Андре Танде с 436.6 точки (231.5 и 243.0 метра).

В класирането за Световната купа преди последните два старта за сезона в Планица (Словения) следващия уикенд Камил Стох има непреодолим аванс от 1243 точки. Втори е Рихард Фрайтаг (Германия) с 990 точки, а трети – Даниел-Андре Танде с 925 точки. Зографски е 50-и с 15 точки.