Какъв мач! 10 от Локо Пд биха 8 от Ботев в малкото пловдивско дерби!

0
loko pd 2 botev 2
-
-

Четири червени картона оцветиха дербито на В група между дублиращи отбори на Ботев и Локомотив. Гол от центъра на канарчетата също можеше да е акцент на двубоя, ако не беше тоталното надмощие на Златниски над Даниел Коен. Над 40 минути с човек повече израелския специалист бе тотално “надигран” от колегата си от Лаута. Странна тактика с дълги топки бе тотално разгадана и неутрализирана от черно-белите, които стояха по-добре на терена и тотално бяха овладели центъра. Така неможенето от страна на Коен доведе до изравнителен гол за гостите и три последователни червени картона за канарчетата, които от фаворити се превърнаха в аутсайдери в тази среща.

Двубоят започна по перфектния начин за домакините, които откриха още в 9-ата минута. Тогава защитник на Локомотив изчисти топката напред към центъра на терена, но там директно от въздуха Костадин Татаров стреля, прехвърли вратаря и прати кълбото във вратата на гостите – 0:1.

Ботев продължи да бъде доста по-активен по терена и стигна до няколко опасни ситуации, които обаче не доведоха до това Амбарцумян да се намесва.

В 34-ата минута ситуацията за гостите стана още по-лоша, след като техен футболист бе изгонен от главния съдия заради нарушение. Така “смърфовете” трябваше да доиграят срещата с 10 души.

В 39-ата минута Локомотив обаче успя да стигне до изравнително попадение, въпреки че беше с човек по-малко на терена. Станимир Празов подаде към Божидар Костадинов, който с много техничен удар пред защитник успя да вдигне класно топката и да я вкара в далечния ъгъл на Панев – 1:1.

До края на полувремето повече положения нямаше и така двата тима се оттеглиха при равен резултат на почивката.

Второто полувреме започна на по-ниски обороти. Двата тима не си създадоха много положения през първите минути на втората част, с изключение на една ситуация, когато домакините създадоха напрежение в наказателното поле на Локомотив, но никой не успя да вкара топката във вратата.

Със сигурност играта се изравни, след като и домакините останаха с 10 души на терена. Техен футболист получи червен картон в средата на втората част.

След като бройката играчи за двата отбора се изравни Локо Пд стана много по активния отбор на терена, което доведе до доста нарушения от страна на домакините, които пък доведоха до още 2 второ жълти картона за Ботев, които доиграха мача с 8 човека.

В продължението на срещата черно-белите стигнаха до пълен обрат с втори гол в своя полза.