Монтана излезе първи във Втора лига, след като спечели дербито с Бдин

0
montana
-
-

Монтана спечели с 2:0 регионалното дерби с Бдин (Видин) и отново излезе, поне за 24 часа, начело във временното класиране във Втора лига. Преди мача на стадион „Огоста“ президентът на монтанци Румен Панайотов връчи плакет на главния съдия Александър Вангелов, за когото това бе дебют в професионалния футбол.

Двубоят започна двуостро, а гостите показаха, че не са дошли да се бранят и в 3-та мин. след атака от дясно Валдемар Лашков изпрати топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада. Домакините постепенно наложиха контрол над играта и направиха няколко добри атаки, като при една от тях в 17-та мин. шут на Кевин Беманга срещна напречната греда. Две минути по-късно Богдан Костов центрира от дясно и Антон Тунгаров засече с глава във вратата и Монтана поведе. В самия края на първото полувреме далечен удар на Николай Цветков-Демона бе спасен от вратаря Васил Симеонов.

След почивката Монтана доминираше, но вкара само още един гол. Той падна в 56-та мин., когато Владислав Цеков-Каската навлезе в наказателното поле и бе спънат от доскоршния си съотборник от ДЮШ Кристиян Вълков, а главният съдия Александър Вангелов бе категоричен – дузпа. От бялата точка капитанът на домакините Димитър Буров бе точен. След направените смени ситуацията на терена остана непроменена, а Симеон и Ливан Обисса и талантливите юноши на клуба Петър Атанасов и Ивайло Тодоров се включиха много активно.

Монтана – Бдин (Видин) 2:0

Монтана: Васил Симеонов, Богдан Костов, Денис Динев, Димитър Буров-кап., Костадин Илиев, Антон Тунгаров (78-Петър Атанасов), Кевин Беманга(65-Симеон Чатов), Франк Ландри, Владислав Цеков (82-Ливан Обисса), Александър Тодоров, Стефан Каменов (78-Ивайло Тодоров). Треньор: Николай Митов

Бдин: Иван Василев, Даниел Стоянов, Владимир Айтов (52-Георги Цеков), Ивайло Иванов, Кристиян Вълков, Калоян Цветков-кап. (68-Станимиров), Николай Цветков, Кристиян Коцов, Валдемар Лашков (68-Радослав Захариев), Цветомир Тодоров, Тома Ушагелов (79-Александър Соколов). Треньор: Живко Желев

Голмайстори: 1:0 Антон Тунгаров (19), 2:0 Димитър Буров(59-дузпа)

Главен съдия: Александър Вангелов

Жълти картони: Симеон Чатов(Монтана); Кристиян Вълков, Тома Ушагелов, Георги Цеков (Бдин)