Извор пречупи Родопа в последния мач от кръга

0

„Родопа“ (Смолян) загуби гостуването си на „Извор“ (Горски извор) с 3:2, след като игра без шестима титуляри. Двубоят бе последен от 33-ия кръг от първенството на „Трета лига“ – Югоизточна група и се игра на Стадион „Саяна Арена“.

Двубоят започна много добре за родопчани, които откриха резултата в началото на първото полувреме чрез Стефан Чилингиров от дузпа. За съжаление домакините успяха да постигнат пълен обрат и половлемето завърши при резултат 2:1.
През втората част двата отбора успяха да си разменят по още един гол, като за „Родопа“ се разписа Николай Тихомиров с удар от около 30 метра. В крайна сметка двубоят завърши с успех за „Извор“ с 3:2.
Заради наказания за „Родопа“ участие в двубоя не успяха да вземат Елмир Мустански, Владимир Драмалиев, Даниел Кутев и Адриан Сюрджиев. Освен тях, още двама титуляри не беха в групата. Михаел Кисьов заряди контузия и вратарят Стелиан Ангелов, който отсъстваше по семейни причини. С това проблемите в мача за старши треньора Юлиян Сюрджиев не приключиха. Принудително заради травма играта напусна и защитникът Стефан Киков.
В днешният двубой за „Родопа“ дебют направи юношата на тима Димитър Исаков, кайто е роден през 2005 година. Игрови минути за представителният тим записаха още няколко подрастващи от юношите младша възраст, между които и вратарят Костадин Борисов, който пази през целия мач.