Италия тресна и Уелс за 3 от 3! Швейцария остави Турция капо (ВИДЕО)

0
-
-

Италия победи Уелс в мач от група „А“ на ЕВРО 2020. На „Стадио Олимпико“ в Рим, селекцията на Манчини се наложи с 1:0. По този начин „Скуадра Адзура“ записа 3 победи и безапелационно зае първото място в групата. Уелс остана на второ място с 4 точки, колкото има и третият Швейцария, който обаче е с по-лоша голова разлика. Турция пък остана на последното място с нулев актив и едва един отбелязан гол.

Италия натисна още с първия съдийски, но не успя да застраши сериозно вратаря на Уелс. Най-чистото положение дойде в 24-ата минута. Бернардески изведе Белоти на ъгъла на вратарското поле. Ударът на последния по диагонала, обаче премина покрай дясната греда.

180 секунди по-късно и Уелс създаде много добро положение. След центриране от корнер, Гънтър засече опасно с глава, но покрай дясната сглобка.

След още 2 минути топката стигна до Белоти встрани от вратарското поле. Последва прецизен удар по диагонала, но Ампаду изби току пред голлинията.

Италия поведе в 39-ата минута. Верати центрира от фал, Песина засече с десния крак, като от много трудна позиция продължи към далечния ъгъл за 1:0.

Малко по-късно сцената за гола почти се повтори. Верати центрира отляво, Песина засече в наказателното поле, но този Ампаду успя да докосне топката и тя премина покрай лявата греда, излизайки в корнер.

В 53-ата минута Италия можеше да удвои аванса си. Бернардески стреля мощно от фал от сериозна дистанция. Топката обаче срещна дясната греда.

120 секунди след това Уелс си утежни положението, оставайки с човек по-малко. Ампаду влезе брутално с бутонките в опорния крак на Бернардески, в областта на глезена. За провинението си той получи директен червен картон.

В 65-ата минута Киеза настигна топката на аутлинията, влезе в наказателното поле и намери на ъгъла на вратарското Белоти. Последният стреля от движение, но Уорд успя да избие.

Четвърт час преди края Уелс можеше да изравни. Бейл получи на чиста позиция в наказателното поле, но ударът му от воле мина високо над вратата.

В другия мач от групата Шейцария победи Турция с 3:1.

Швейцария поведе в 6-ата минута. Сеферович стреля от дистанция, топката се отклони в Зубер и влетя мрежата за 1:0.

„Кръстоносците“ удвоиха аванса си в 26-ата минута. Джердан Шакири вкара невероятно красив гол, след като с удар пред наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 62-ата минута Турция намали изоставането, отбеляза същевременно първия си гол на първенството. Кахведжи реализира много хубаво попадение, наподобяващо това на на Шакири за 2:1.

Швейцария обаче реагира мигновено и 6 минути по-късно възстанови аванса си от два гола. Цубер изведе Шакари, който с мощен удар направи 3:1.