0
00779369
-
-

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) се класираха за първи път в историята си на финала в Суперлигата на България. Воденият от Атанас Петров тим се наложи като гост над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:21, 31:33, 25:22, 25:23) в третата среща от полуфиналния плейоф помежду им, играна тази вечер в пълната зала „Добротица“.
Така „тигрите“ от Пазарджик, които бях подкрепяни от близо 100 свои фенове, спечелиха плейофната серия с 3-0 победи и ще играят на финала в Суперлигата за първи път. Техни съперници ще бъдат настоящите шампиони от Нефтохимик 2010 (Бургас), които преди малко биха категорично ЦСКА с 3:0 гейма в полуфинал №3 и спечелиха серията си също с 3-0 победи.
Хебър ще се опита да направи златен дубъл, след като през януари спечели Купата на България отново за първи път след драматична победа над Нефтохимик с 3:2 на финала в Пазарджик. Бургазлии пък ще направят всичко възможно да защитят титлата си и да станат шампиони за трети пореден и общо 5-и път в историята си. Във финалния плейоф отново ще се играе до 3 победи от 5 мача.
От друга страна играчите на Добруджа не успяха да зарадват своя треньор Пламен Христов, който днес има рожден ден. Добричлии завършват на 4-о място в крайното класиране, където бяха и след края на редовния сезон.
Гостите от Хебър започнаха силно в първия гейм на срещата, след което играта продължи равностойно до 7:7. След това „тигрите“ от Пазарджик отново поведоха и увеличиха преднината си. Добричлии намалиха до 15:16, но не успяха да направят нищо поведе и Хебър поведе след 25:21. Домакините от Добруджа тръгнаха с добра разлика във втория гейм. Пазарджиклии изравниха за 7:7, след което добруджанци се откъснаха. След 18-а точка момчетата на Атанас Петров заиграха по-уверено и стопиха дистанцията. От двете страни на мрежата се разигра истински екшън, като борбата бе за всяка точка и топка, отборите си разменяха водачеството. В ключовите моменти, обаче, волейболистите на Пламен Христов успяха да излязат от ситуацията и да измъкнат гейма след 33:31 и 35 минути игра.
Третият гейм отново започна под диктовката на Хебър, като успяваха да държат съперника на точка-две от себе си. До края на частта темпото се запази, ситуацията не се промени и Хебър отново излезе напред в геймовете след 25:22. Четвъртата част стартира идентично, като до 14:11 доминацията на Хебър бе непоклатима. Последва серия от три точки на добруджанци и интригата бе налице. В следващите минути двата отбора се движеха наравно. Битката продължи на пълни обороти, но „тигрите“ показаха стабилност и характер, като излязоха напред при 23:21. Добруджа се опита да се върне в играта, но Хебър спечели с 25:23 и 3:1, с което ще играе на финала в Суперлигата за първи път.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) – ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 1:3 (21:25, 33:31, 22:25, 23:25)
ДОБРУДЖА 07: Алексъндър Мжиелски, Велизар Чернокожев, Игор Антонюк, Давиде Ковач, Светослав Арнаудов, Александър Кордев – Николай Тодоров-либеро (Алекс Николов, Виктор Костадинов)
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ
ХЕБЪР: Иван Станев, Брадли Гънтър, Александър Ляфтов, Александър Симеонов, Стойко Ненчев, Венцислав Рагин – Петър Каракашев-либеро (Георги Чалъков, Светослав Станков, Спас Байрев, Мартин Симеонов)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.