Хебър би Балкан за първа домакинска победа

0
35701555 1998646853540955 1237847542218096640 n

В домакинска среща от третия кръг на шампионата в Югозападната трета лига Хебър победиха с 3:1 гостуващия Балкан(Ботевград) и се изкачиха до втората позиция във временното подреждане, на 2 точки от изненадващия засега лидер Пирин(Разлог).

Подобно на мача със Сливнишки герой пазарджиклии отново допуснаха гол пасив и трябваше да обръщат мача в своя полза.

В 35-та минута при единствената си голова ситуация Балкан поведе с 0:1 след попадение на Кристиян Кръстев, който наказа колективна грешка в отбраната Хебър.

Авансът на гостите имаше свойството на студен душ за „зелените”, които веднага натиснаха.

Само минута след гола във вратата на Митко Пангев Цветан Павлов излезе на огнева позиция, но не успя да вкара с глава.

При следващата атака пък Александър Александров стреля неточно по диагонала.

Още една добра възможност в 40-та минута профука Цветан Павлов, чийто пореден удар с глава бе спасен от стражът на Балкан Емил Петров.

Все пак в 42-та минута домакините се върнаха в мача.

Александър Александров влезе остро в пеналта на гостите, където бе повален – дузпа за Хебър.

Щатният изпълнител на пазарджиклии Руслан Иванов не трепна при удара от 11-тия метър и с техничен удар направи 1:1.

Втората част започна взривно за Хебър. Още в 46-та минута Цветелин Тонев се отскубна от защитата на гостите и с премерен удар матира Емил Петров за 2:1.

В 53-та минута с нов пропуск за хебърци се отличи Цветан Павлов, който не успя да направи резултатна добавка след изпълнен от Руслан Иванов фаул и лоша намеса на ботевградския вратар.

Три минути след това настъпи развръзката в мача.

Серафим Михайлов бе посечен в наказателното поле на Балкан и реферът посочи за втори път бялата точка.

Зад топката пак застана Руслан Иванов, който със завидна хладнокръвност изпълни дузпата в стил „Паненка”, отбелязвайки за 3:1.

До края на мача ще се запомнят две отлични възможности открили се пред влезлият на смяна Георги Недялков.