Граничар спечели дербито на „Лига Кърджали“, Арда 1924 и Мастило с трудни победи

0
6

Отборът на „Граничар Кирково“ спечели дербито на кръга срещу ФК „Приятели Юнайтед“ от Джебел с 1:0. Зелените надделяха трудно в истинско дерби с множество положения пред едната и другата врата. Александър Димитров реализира единственото попадение в срещата с което се превърна в герой на мача за своите, а това го направи и „Футболист на седмицата“ в пети кръг на „Лига Кърджали“. Освен красивият и елегантен футбол, който представиха двата отбора те показаха и как всъщност трябва да протичат „дербита от любителски характер“ . Въпреки че и двата отбора бяха крайно амбицирани да спечелят срещата, те показаха мъжество и уважение един към друг.
Преди началото на срещата статуетка за „Футболист на месеца“ получи Михаил Младенов от ФК „Приятели Юнайтед“. Мишо е най-добър в лигата за месец септември, благодарение на петте си гола и цялостният принос за представянето на отбора му в първите два кръга от надпреварата.

7

В другият двубой от деня отборът на ФК“ Арда 1924″ надделя изключително трудно с 2:1 над „Ю ЕС Инженеринг“. Двата отбора изиграха коректен мач, в който си размениха по едно полувреме. През първата част Юсеин Тасим от „Ю ЕС Инженеринг“ се разхождаше като на парад в половината на сините и само добрите намеси на Кязим Емин бяха пречка пред сърцатият футболист и съотборниците му. Той все пак се разписа и изведе своите с гол аванс преди почивката. Втората част бе огледална на първата, но този път инициативата взе отборът на „Арда 1924“, а непреодолимо препятствие за тях се оказа третият вратар на „Ю ЕС Инженеринг“ – Хасан Хасан. До изравнително попадение все пак се стигна след едно центриране на Цанко Чаушев и автогол на Рейхан Етем. Този гол всякъш вдъхна кураж на сините и обезвери червените и въпреки добрите положения създадени от „Арда 1924“ все нещо не достигаше. В самият край на двубоя все пак до победен гол се стигна. Понатежалият капитан на „Арда 1924“ – Благовест Саръев реализира красиво попадение с което донесе трите точки на своите.

Трудно дойде и победата за единият от фаворитите ФК „Мастило“. Осакатеният отбор на бяло червените победи в нервен мач с 4:1 съставът на ФК „Каприз България“, който със всеки двубой започва да играе все по-добре и по-добре. В отсъствието на основни фигури, отново в герой за своите се превърна президента на тима Димитър Петков, който се отчете с хеттрик и асистенция в нелекия двубой. Другото попадение за „Мастило“ реализира десетката на тима Еленко Стойчев. За белите от „Каприз България“ точен бе борбеният Леутрим Ставилеци, който се разписа след подаване на Адем Осман. Този двубой ще остане в историята на БАМФ Кърджали и като първият мач по мини футбол, заснет професионално.