Голям срам за Левски, падна от Царско село, 8 месеца без победа на Герена

0

Левски продължава с изключително слабото си представяне, след като загуби с 0:1 при домакинството си на Царско село от третия кръг на efbet Лига. Единственият гол в двубоя отбеляза Божидар Васев в добавеното време на първата част. Левски допусна втора поредна домакинска загуба и остава без отбелязан гол на стадион „Георги Аспарухов“. „Сините“ нямат победа на „Георги Аспарухов“ в шампионата от началото на календарната година.

Левски пропусна страхотно положение в 12-ата минута. Паулиньо преодоля един защитник на Царско село и излезе сам срещу Джони Пласид, но стреля встрани от вратата на гостите.

Сините“ направиха нов много сериозен пропуск в 14-ата минута, когато Илия Юруков комбинира със Здравко Димитров от много добра позиция стреля, но в главата на Родригес.

В 35-ата минута бе пуснат извеждащ пас към Найджъл Робърта, но Джони Пласид се намеси решаващо и предотврати много голяма опасност, избивайки топката в краката на Робърта, а от там в аут.

Найджъл Робърта получи контузия в десния глезен и бе сменен в 42-ата минута от Мартин Петков.

Царско село поведе в резултата в добавеното време на първата част. Ивайло Марков центрира в наказателното поле на Левски, където Божидар Васев бе изпуснат от Тома Даске и Матео Стаматов, след което с глава вкара топката във вратата на Николай Михайлов.

Левски организира добра контраатака в 52-ата минута, когато Мартин Петков получи много празно пространство пред себе си, но след това подаването му към Паулиньо бе изключително неточно.

Здравко Димитров центрира от корнер в наказателното поле на Царско село в 67-ата минута, където Джони Пласид не успя да се намеси добре и топката премина покрай Станислав Иванов, който не успя да я засече.

Стайн Спиерингс отправи удар от разстояние в 76-ата минута, но Джони Пласид плонжира и спаси.

Пред Мирослав Будинов се откри много добра възможност в 86-ата минута. Той стреля, но Николай Михайлов спаси.

Левски направи невероятен пропуск в 88-ата минута. Здравко Димитров центрира от фаул в наказателното поле на Царско село, където Тома Даске стреля с глава, но топката срещна левия стълб на вратата на Пласид. След това топката попадна в Живко Атанасов, който не успя да вкара в опразнената врата, а разтресе напречната греда.

В добавеното време Насиру Мохамед стреля с глава, но неточно в аут.

Царско село записа втора победа от началото на сезона и е лидер в класирането със 7 точки, докато Левски допусна втора поредна домакинска загуба и е с 1 точка.

В следващия кръг Царско село е домакин на ЦСКА 1948, а Левски гостува на Монтана.