Голмайсторът на Лудогорец бележи и за Кипър, но Малта ги шокира в 98-ата минута (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Драматична развръзка имаше мачът от квалификационна Група “H” за Световното първенство през 2022 година между Кипър и Малта. Двубоят завърши без победител – 2:2, като гостите от Малта се пребориха за точката с гол в 98-ата минута. Така и двата тима имат по 5 точки на последните две места в групата, но заради малко по-добрата си голова разлика Малка е на пето място, а кипърците са шести.

Срещата започна отлично за домакините от Кипър, които още в 7-ата минута излязоха напред в резултата, а автор на попадението бе Фотис Папулис. В 53-ата минута Зак Мускат изравни за малтийците с глава, след като бе оставен от бранителите на Кипър сам във вратарското поле.

Домакините все пак си върнаха аванса от един гол в резултата с гол на Пиерос Сотириу в 80-ата минута, като до попадението се стигна след разбъркване пред малтийската врата. Кипърците вече се виждаха победители, но в осмата минута на добавеното време малтийците шокираха съперника си с изравнителен гол за 2:2, дело на резервата Юрген Дегабриеле.