Гочето: С всяка минута „червената“ доминация се увеличаваше! Левски нямаше никаква идея, можеше да отнесе много по-срамна загуба

0
georgi vasilev

Бившият старши треньор на Левски и ЦСКА – Георги Василев – сподели мнението си за победата на ЦСКА-София над „сините“ с 2:0.

„ЦСКА победи Левски с 2:0, като това бе най-логичното спрямо случилото се на терена на националния стадион. От гледна точка на създадените чисти положения армейците заслужаваха дори по-изразителен успех, но тяхното голямо превъзходство до известна степен се дължеше на дезориентацията в синьото представяне. Затова и за ЦСКА може би е добре, че не се стигна до разгром, защото той можеше да създаде грешни представи за моментното състояние на тима. В предишните мачове видяхме, че армейците имат своите трески за дялане, но специално в дербито те показаха нужния характер да се вдигнат след загубата от Локомотив Пловдив и да покажат съвсем различно и доста по-доминантно лице.

В началото напрежението очаквано бе обзело и двата отбора, но с всяка следваща минута се виждаше, че ЦСКА е по-стабилният, по-подготвеният за мача състав. И червеното превъзходство се увеличаваше. Като изключим няколко минути през първата част, Левски нямаше никаква идея как да стигне до позитивен резултат. Сините имат интересни играчи, но са много далеч от нужната футболна зрялост, за да се противопоставят на водещите отбори.

И въпреки това Левски можеше да добута двубоя до незаслужено равенство, ако не бе дошла вратарската грешка, подарила гола на Хайнц. Иван Андонов категорично не бе готов да дебютира точно в най-големия мач у нас и за съжаление, имаше злата участ да сбърка фатално. След този момент на терена имаше само един отбор, като червените показаха и по-добра физическа подготовка. Трябва да се отбележи, че и те бяха изморени, след като хвърлиха много сили в двубоя, но пак стояха значително по-добре от противника си. При повече прецизност в състава на Нестор Ел Маестро Левски щеше да отнесе много по-срамна загуба. От тази гледна точка сините трябва да са доволни за многото пропуски пред вратата на Андонов.

Интересно е, че преди мача напрежението беше много по-високо върху треньора на ЦСКА, но той се справи със ситуацията. Сега вече ролите се размениха и напрежението в Левски е по-голямо, а класирането на отбора за евротурнирите е поставено под сериозна въпросителна.

Всички видяха защо вечното дерби винаги е разглеждано под различна призма спрямо останалите двубои. Това е специален мач и този път армейците го спечелиха безусловно, като не оставиха съмнение в превъзходството си“, коментира Гочето пред „Тема спорт“