Гецата: ЦСКА да назначи Любо Пенев и да не му се бърка! Андонов не бива да се обвинява – трябва да застанат всички зад него

0
georgi georgiev gecata

Бившият играч на ЦСКА – Георги Георгиев-Гецата – сподели пред „Мач Телеграф“ мнението си за победата на ЦСКА-София над Левски в дербито с 2:0, както и прогнозата си дали отборът има шансове да се пребори с Лудогорец за титлата на България.

„ЦСКА заслушваше да победи повече. Левски през второто полувреме не показа абсолютно нищо интересно. „Сините“ нямат въздух през второто полувреме, не знам каква е причината затова. Трябва да са благодарни на бранителите си и вратаря, че допуснаха само два гола. Иван Андонов не можем да го обвиняваме за първото попадение. Той е младо момче, а и това му беше първи двубой срещу ЦСКА. За мен беше грешка, че излезе напред в онази ситуация, а Кордоба беше поел топката и можеше да я изрита настрани. Можеше и да му я върне. В Андонов има много перспектива и не бива да се обвинява. Трябва да застанат всички зад него, за да се вдигне. Редно е да подкрепяме младите момчета, защото те са бъдещето. Аз го познавам от доста време. Има качества и той, и Пламен Андреев. Винаги съм твърдял, че вратар се става, след като навършиш 25 години“, коментира Георгиев

„ЦСКА не блестеше в този мач, но наложи волята си и беше по-агресивен от Левски. Не видях нещо особено различно в играта на „червените“. От една година този отбор играе едно и също, без никакво развитие. Просто Левски след почивката не стоеше добре на терена. Чисто физически не издържа. След 1:0 мачът стана далеч по-лек за ЦСКА. Голямото разочарование в състава на Левски бе Ел Джемили. В предните мачове той показа по-добра игра, но в този двубой не блестеше с нищо. Вината Левски да е зле физически вече няколко поредни мача е на треньорите. Сега най-нормално е да очакваме, че ЦСКА ще затвърди доброто представяне срещу Пирин. Задължително е да спечели тази среща. И през този сезон отборът няма шансове за титлата. Лудогорец отново ще е шампион. За мен е добре, а и най-нормално начело на ЦСКА да бъде Любо Пенев. Но да го оставят да работи, а не да му се бъркат в работата. Виждаме какво прави той начело на Хебър. Всички трябва да застанат зад него. И феновете, и ръководството. Ще му е нужно време. Вероятно около година или две, но за мен той е точният човек за ЦСКА. Няма време за губене и отборът трябва да стане шампион! А това може да се постигне, ако начело е Пенев и никой не му се меси в работата. Ако му се бъркат в работата ще изкара два месеца и ще хвърли кърпата. Ще се прави нов стадион, но е време да станем шампиони! Друго не ме интересува!“, завърши Гецата.

ЦСКА-София с импулс от Левски и мисъл за Ботев (Пд)