Генчев: Футболистите не издържаха психически! Надявам се следващия път да имаме трима национали

0
Снимка: ludogorets.com

Старши треньорът на Крумовград – Станислав Генчев – сподели мнението си за равенството с Пирин (Бл).

„Най-несигурният резултат е 2:0. Отлично първо полувреме до 45-ата минута. С много създадени положения, 2 гола, греда. Може би най-силното ни полувреме от началото на първенството. Резултатът трябваше да е много по-голям от 2:0. Една абсолютно ненужна грешка в 45-ата минута за дузпата. Футболът е психология. Този гол в най-неподходящото време даде много увереност на противника. Опитах се на полувремето да сваля малко напрежението от нашите футболисти, защото видях, че се притесниха, изнервиха се. Казах им, че трябва да продължим да играем както през първото полувреме – нищо по-различно. Чисто психически не издържаха – повече мислеха как да запазим резултата, а не как да вкараме трети гол и логичното се случи – по-настоятелният отбор изравни. При 2:0 на полувремето, второто щеше да е много по-различно. Паузата идва в много подходящо време за нас.

Няма невъзнаграден труд. Преди имахме един национал, сега – двама, надявам се следващия път да са трима“, коментира Генчев.