Крумовград поведе с 2:0, но не успя да победи Пирин (ВИДЕО)

0
krumovgrad

Крумовград и Пирин не излъчиха победител в мач от XXV кръг на Първа лига. На спортния комплекс „Никола Щерев – Старика“ в Коматево домакините поведоха с 2:0, но не успяха да задържат аванса си и двубоят завърши 2:2.

След по-малко от 240 секунди игра Димитър Тонев стреля от дъгата на наказателното поле. Топката обаче премина покрай лявата сглобка на вратата.

Крумовград поведе в 7-ата минута. Калоян Пехливанов даде пас от дълбочина. В наказателното поле Алекс Колев свали топката с гърди към Диего Рапосо. Последният с удар от границата на наказателното поле порази долния ляв ъгъл на вратата. Първоначално страничният рефер маркира засада. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче бе преценено, че няма нарушаване на правилата и попадението бе зачетено – 1:0.

240 секунди по-късно домакините удвоиха аванса си. Алекс Колев центрира отдясно. Арно Лузайадио не успя да изчисти добре с глава. Топката стигна в наказателното поле до Джуниет Али, който стреля по диагонала и след рикошет в Лазар Боянов кълбото за втори път спря в мрежата на Ковальов – 2:0.

В 22-ата минута Серкан Юсеин фаулира грубо Асен Дончев, за което Стоян Арсов му показа жълт картон. От ВАР привикаха главния съдия да прегледа отново ситуацията за евентуален червен картон, но въпреки това той не промени решението си.

В 27-ата минута Алекс Колев получи в наказателното поле с гръб към вратата, вдигна си топката, завъртя се и стреля от въздуха. Ковальов обаче плонжира и изби отиващата в долния десен ъгъл топка в корнер. След неговото изпълнение Клайдер Машедо засече с глава, но на сантиметри от лявата греда.

В 38-ата минута Матей Шимич шутира от въздуха от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча на сантиметри от лявата греда.

5 минути по-късно Ковальов изби в корнер опасен изстрел отблизо на Момчил Цветанов. След неговото изпълнение Алекс Колев нанесе удар с глава, но топката срещна лявата греда.

Пирин успя да намали изоставането си в 4-ата минута на даденото продължение. Данило Полонский бе фаулиран в наказателното поле от Калоян Пехливанов, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Андрей Йорданов бе безкомпромисен за 2:1.

В 51-ата минута удар на Алекс Колев от границата на наказателното поле премина покрай лявата греда.

Четвърт час преди края на редовното време Пирин можеше да изравни. Центриране от дълбочина бе засечено на границата на вратарското поле от Арно Лузайадио. Янко Георгиев обаче със страхотен рефлекс успя първо да избие, а след това и да улови топката.

В 83-ата минута Пирин изравни. Венцислав Бенгюзов влезе в наказателното поле и с прекрасен удар по диагонала прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:2.

Домакините опитаха бързо да поведат отново. Удар с глава на Алекс Колев обаче премина над напречната греда. Скоро след това ситуацията бе повторена, но от Хюго Озе.