0
liverpool roma 1
-
-

Ливърпул разби гостуващия Рома с 5:2 в първата среща от полуфиналния им сблъсък в Шампионската лига и си осигури комфортен аванс преди реванша в Рим. Мърсисайдци мачкаха „вълците” до 80-ата минута и можеха да обезсмислят ответния мач във Вечния град, но след излизането от игра на звездата им Мохамед Салах инкасираха две бързи попадения. В последните минути гостите дори натикаха играчите на Юрген Клоп в тяхната половина и имаха шансове да върнат още голове, но не успяха и ще се надяват на чудо с три чисти попадения в реванша.

Мохамед Салах даде два гола преднина на Ливърпул до почивката, разписвайки се в 36-ата и 45-ата минута. Садио Мане оформи класиката в резултата в 56-ата минута. В 62-ата и 69-ата минута пък Роберто Фирмино се разписа на два пъти, правейки резултата 5:0 и англичаните вече се виждаха на финала. В 81-ата минута обаче Един Джеко вкара за 5:1. Само 240 секунди по-късно пък Диего Пероти бе точен от дузпа за крайното 5:2.