Феновете на Хайдук беснеят преди Славия: Оливер пееше със сърце, а вие играете като пу*ки

0
haiduk fenove

Феновете на Хайдук бяха бесни от представянето на тима в мача с Осиек, загубен с 1:4. Унижението дойде часове след трагичната новина за смъртта на големия хърватски певец и фен на „билите“ Оливер Драгоевич.

„Оливер пееше със сърце, а вие играете като пу*ки“, скандираха феновете на Хайдук, а това бе изведено и като заглавие на редица местни издания.

Треньорът Желко Копич не можеше да разчита на титулярния вратар Йосип Посавец, който имаше проблеми с рамото, а неговият заместник Томислав Дука също напусна игра заради счупена ръка, поради което срещата бе довършена от 20-годишния дебютант Марин Любич. В последните 11 минути „билите“ играха в намален състав, след като централния защитник Зоран Нижич също се контузи, а тимът му вече бе извършил и трите си смени. Именно той откри резултата в 13-ата минута, засичайки с глава центриране на Адам Гюрчо от ъглов удар. Осиек стигна до пълен обрат още преди почивката, възползвайки се от кошмарната игра на другия централен защитник Борха Лопес, който за капак предизвика дузпа в 65-ата минута, след която Харис Хайрадинович направи резултата 3:1. Домакините буквално се гавреха с Хайдук и
направиха множество пропуски (гол на Хайрадинович дори бе отменен поради засада) преди Гути да оформи крайния резултат, засичайки с глава центриране на Баришич.

„Сега трябва да направим всичко възможно да се възстановим, за да сме готови за реванша. Ще видим кои ще са напълно готови, за да участват в мача в София и тогава ще правим планове“, заяви след срещата Желко Копич.