Феноменален Роналдо изхвърли Атлетико от Шампионска лига (ВИДЕО)

0
juventus

Ювентус е на 1/4-финал в Шампионска лига. Италианският шампион стори наглед немислимото и отстрани Атлетико Мадрид, след като в Испания загуби с 0:2. Днес обаче феноменален Кристиано Роналдо заби хеттрик, с който „Старата госпожа“ победи с класическото 3:0 на „Алианц Стейдиъм“ в Торино и с общ резултат 3:2 продължава напред в надпреварата.

Ювентус прати топката в мрежата след само 240 секунди игра чрез Джорджо Киелини, но попадението бе отменено заради нарушение на Кристиано Роналдо срещу вратаря Ян Облак. Наложи се намесата на ВАР, но и след това съдията Бьорн Кайперс не промени решението си.

В 27-ата минута Ювентус поведе. Федерико Бернардески центрира в наказателното поле, а Роналдо отблизо засече с глава за 1:0.

В 48-ата минута Роналдо стреля с глава, но Ян Облак изби. Технологията на голлинията обаче показа, че топката е преминала с целия си обем голлинията и резултатът стана 2:0.

В 85-ата минута Федерико Бернардески нахлу в наказателното поле, където бе бутнат в гръб от Кореа и главният арбитър отсъди дузпа. Кристиано Роналдо бе безпогрешен от бялата точка за 3:0, оформяйки и своя хеттрик.