Етър превзе и Радомир,вече е лидер във Втора лига

0
-
-

Болярите постигнаха седмата си категорична победа, като разгромиха в Радомир местния „Струмска слава“ с 4:1. Възпитаниците на треньора Веселин Великов оглавиха еднолично класирането след издънките на „Хебър“ и „Спартак“, като водят с 38 точки – 3 повече от пазарджиклии и с 4 пред варненци.

Домакините започнаха агресивно и първи създадоха ситуации – два удара от дистанция и една намеса на Господинов след корнер, но това бе всичко. В 17-ата минута „виолетовите“ поведоха – Мартин Петков центрира топката и Радослав Апостолов от 4-5 метра я насочи в мрежата за 0:1. Тимът владееше по-често топката и диктуваше събитията на терена.

В 29-ата минута “Етър” пропусна да удвои. Здравко Илиев напредна и центрира към Ловре Кнежевич, чийто удар обаче мина до гредата. До почивката великотърновският тим още на три пъти можеше да вкара. Първо Кольо Станев напредна и центрира, но вратарят успя да избие. После удар на Николас Фемиа бе избит от защитник на 4-5 метра пред голлинията, а в 42-ата минута Здравко Илиев отново напредна отдясно и центрира, а Ромеш Ивей стреля до гредата.

Втората част предложи гол след гол. В 55-ата минута Кольо Станев пробива отдясно и центрира, а Мартин Петков от десетина метра с левия крак стреля неспасяемо за 0:2! Малко след това „Струмска слава“ намали след дузпа и прекъсна уникалната серия на етърци от 870 минути без допуснат гол във вратата им. Мариян Иванов върна топката към вратаря, но пасът бе пресечен и Господинов събори нападателя. От бялата точка Милислав Попович стреля, Господинов спаси, но сърбинът довкара за 1:2.

„Етър“ обаче не позволи каквато и да е интрига. Заложи на убийствени контри и само след три минути възстанови преднината си. Николай Янков стреля от фаул и след рикошет топката влетя в мрежата – 1:3. В 77-ата минута падна и четвърто попадение след поредната контра – Ради Апостолов изведе Ловре Кнежевич сам срещу вратаря, хърватинът финтира стража и оформи убедителната победа.