Добруджа с първа домакинска победа,вече е над чертата

0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Добруджа победи Левски (Лом) с 3:0 на стадион „Дружба“ в Добрич в мач от 13 кръг на Втора лига. Това е първата домакинска победа за жълто-зелените от началото на сезона, като отборът все още има повече точки като гост през настоящото първенство.

Герой на мача отново бе нападателят Андриан Димитров, който след като в последните кръгове отбеляза за победата срещу ЦСКА 1948 -2 в София и за точката срещу „Марек“ в Дупница, сега вкара два гола и подаде за третия. Той откри резултата в 10 мин., когато проби отдясно и от малък ъгъл стреля неспасяемо. В 41 мин. след центриране от фаул топката не бе избита добре от гостите и попадна в Андриан Димитров, който със силен удар я изпрати в горния ъгъл на вратата за 2:0. Това бе неговият четвърти гол в последните 5 мача на „Добруджа“. Пет минути след почивката той записа и голова асистенция. В 50 мин. Андриан Димитров от десния фланг подаде по земя в наказателното поле към Рангел Абушев, който с едно докосване веднага пусна топката технично покрай вратаря и „Добруджа“ достигна до класическа преднина.

Шансовете за гостите от Лом в мача бяха предимно при изстрели отдалеч, но вратарят Димитър Илиев отново показа отличен рефлекс.Мачът ще се запомни и с дебюта на румънеца Драгош Фирцулеску, който започна като титуляр в халфовата линия и записа първи 45 минути с жълто-зеления екип.

Със спечелените три точки „Добруджа“ събра 13 и се изкачи до 14-ото място в класирането.