Етър отнесе за едно полувреме Миньор в дербито на Втора лига (ВИДЕО)

0

Етър победи категорично Миньор в дербито на XXV кръг на Втора лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново „болярите“ се наложиха с 3:0. По този начин възпитаниците на Веселин Великов събраха актив от 51 точки и са на второ място във временното класиране. Селекцията на Христо Янев пък остава с 45 пункта на четвърта позиция.

В 23-ата минута Борис Тютюков можеше да открие резултата. Футболистът на Миньор стреля от ъгъла на вратарското поле, но Господинов с чудесен рефлекс успя да избие и да запази нулевото равенство.

Етър поведе в 53-ата минута. Миньор сгреши при изнасянето, Здравко Илиев пресече подаване и веднага центрира отдясно. Топката стигна до Ловре Кнежевич, който не успя да засече добре от въздуха. Кълбото обаче се топна в земята, което излъга Леонтиев и влетя в мрежата му за 1:0.

В 65-ата минута Етър удвои аванса си. Цветомир Тодоров изведе Ловре Кнежевич сам срещу вратаря. Нападателят пък прати топката между краката на Леонтиев за 2:0.

180 секунди по-късно Миньор можеше да върне интрига в мача. След центриране от фал, футболист на Етър игра с глава в опит да изчисти. Вместо това обаче топката се насочи към собствената му врата, но за късмет на домакините срещна напречната греда, след което бе уловена от Господинов.

Скоро след това Емил Ценов стреля много опасно от фал. Господинов обаче успя да избие в корнер.

В 78-ата минута Етър сложи точка на спора. Христо Христов проби отляво, нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл преодоля Леонтиев за 3:0.

В 85-ата минута Миньор остана с човек по-малко. Андреас Васев влезе много грубо в краката на Цветомир Тодоров, за което получи директен червен картон.