Етър гостува на Созопол за купата, Кацаров аут от групата

0
-
-

Етър стартира участието си в турнира за Купата на България. В 1/16 финален мач в четвъртък “виолетовите” гостуват на втородивизионния Созопол, мачът е от 15:00 ч. в Созопол. По регламент се играе само един мач, като при равенство се играят продължения и евентуално дузпи.

Красен Георгиев от Варна ще ръководи предстоящия мач, асистенти са Светослав Стойчев и Теодор Петров, четвърти съдия – Димитър Желязков, а съдийски наблюдател – Димитър Костов от Бургас.

Етърци ще направят всичко възможно да продължат напред в турнира, увериха от клуба. Старши треньорът Петко Петков ще направи промени в състава за днешния мач, но групата ще бъде почти същата от гостуването в Пловдив на “Ботев”. Със сигурност отпада халфът Божидар Кацаров, който получи сериозна травма на глезена при гостуването на “канарчетата”. Продължава възстановяването на халфа Никола Колев и нападателя Иван Петков, който лекуваше контузия.

Завръщат се обаче капитанът Яни Пехливанов след изтекло наказание и нападателят Иван Михайлов. “Искаме да продължим напред в турнира и няма да отписваме мача. Нормално е да има промени в състава, но така или иначе не разполагаме с голяма дълбочина в състава”, коментира Петко Петков.

Съперникът Созопол в момента е на 13-ото място във Втора лига, като има само една победа от 8 мача и 6 точки. Созополчани са в серия от три поредни загуби, като за последно паднаха от “Септември” (Симитли) с 2:0.