Енгибаров: Лудогорец са най-добрият отбор! Ударът от Еспаньол няма да ги разклати

0
engibar engibarov

Трима основни футболисти на Витоша твърдо няма да вземат участие в домакинството на шампиона Лудогорец днес. Травма след операция на менискус продължава да
лекува Илия Димитров, а втори пореден двубой ще пропусне и крайният защитник Румен Гьонов. От мача с Ботев (Bp) пък проблем с коляното има капитанът Четин Садула. Той също е извън групата. Най-добрият играч на тима Емил Гъргоров също не е готов да се върне в игра. Бадема ще бъде в групата, но ако все пак в някои момент се появи в игра, няма да е за много минути. По-вероятно е той да бъде съхранен за кръговете след паузата за националните отбори, тъй като тогава Витоша ще играе с далеч по-преодолим съперници от Лудогорец.

„Ясно е, че Лудогорец са най-добрият отбор, но ние имаме сили да ги изненадаме. Спомням си, че когато им гостувахме в Разград до 80-ата минута се държахме и резултатът беше 0:0. Те са много опитен отбор и не вярвам да позволят тежката загуба от Еспаньол да им разклати самочувствието. Даже е по-вероятно да искат да си го възвърнат с победа над нас. Очаквам да са пределно мотивирани. А и вероятно с друг състав ще излязат срещу нас, с играчи, които ще искат да доказват, че трябва да играят по-често. Но те имат два равностойни състава и който и да извадят от титулярните 11, няма да се усети. Доста балансиран отбор са. Приготвили сме им някои изненади, дано да се получат. Моите момчета са по-уверени след равенството, което направихме във Враца. Повярваха си повече, видяха, че имат сили да се противопоставят успешно и да взимат точки и като гост. Аз и преди това казах, че резултатите ни не отговорят на играта, която показваме“ – заяви пред „Меридиан Мач“ треньорът на Витоша Енгибар Енгибаров.