Дунав с победа №11 -вкара 5 на Нови Пазар

0
Снимка: fcdunav.bg

Дунав (Русе) записа 11-и пореден успех, надигравайки у дома Ботев (Нови пазар) с 5:0. Двубоят е от 11-ия кръг на Североизточната Трета лига. Още поне толкова попадения пропуснаха да реализират домакините. Преслав Петков откри резултата в 9-ата минута, когато укроти центирана топка и от десетина метра я насочи в мрежата.

Той удвои в края на полувремето, когато засече подадена към него топка, вратарят изби, но при добавката се предаде. В началото на втората част резултатът стана класически след бомбения шут от границата на наказателното поле на Мирослав Георгиев. В 56-ата минута Йордан Димитров се възползва от суматоха пред противниковата врата и отблизо направи 4:0. После гостите уцелиха гредата. Василен Марков вкара с глава за окончателното 5:0 в 69-ата минута.