Билал Бари донесе победата на Левски над Славия

0

Левски спечели с 1:0 най-старото столично дерби срещу Славия от 14-ия кръг на Първа лига. Победният гол за „сините“ реализира Билал Бари в 81-ата минута. Славия игра с човек по-малко от 62-ата минута на мача, когато Ерол Дост бе изгонен за втори жълт картон.

През първото полувреме липсваха сериозни голови положения. Играчите на Славия действаха изключително предпазливо и предимно на контраатака, докато футболистите на Станимир Стоилов така и не успяха да създадат повече голови положения пред вратата на Светослав Вуцов.

Левски пропусна страхотна възможност да поведе в резултата още в 40-ата секунда на срещата. Драган Михайлович достави топката до Здравко Димитров, който стреля от въздиха, но встрани от десния стълб на вратата на Светослав Вуцов. Андриан Краев отправи силен удар в 30-ата минута от разстояние, но Светослав Вуцов се намеси и изби топката.

В 50-ата минута на двубоя бе една от най-дискусионните ситуации в мача. Билал Бари беше изведен зад защитата на Славия. Мароканският нападател след това бе повален от Венцислав Керчев, а Ивайло Стоянов свири дузпа за Левски. След намесата на ВАР, решението на Стоянов бе коригирано и бе маркиран фал в полза на Левски, извън наказателното поле. Странно, но съдията Стоянов показа само жълт картон на Керчев, въпреки че той беше последен в защитата на Славия.

Георги Миланов изпълни прекия свободен удар по много елегантен начин, но Светослав Вуцов демонстрира страхотен рефлекс и успя да отклони топката в напречната греда. При добавката ударът на Радослав Цонев не беше точен.

Славия остана с човек по-малко на терена в 62-ата минута. Ерол Дост получи втори жълт, съответно червен заради грубо нарушение, което извърши срещу Андриан Краев в центъра на терена.

Левски направи фрапантен пропуск в 65-ата минута. Здравко Димитров сложи топката на главата на Билал Бари, но нападателя стреля много слабо и право в ръцете на Вуцов. Здравко Димитров стреля в 71-ата минута, но право в ръцете на Вуцов.

Левски поведе в резултата в 81-ата минута. Борислав Цонев подаде към Радослав Цонев, който центрира в наказателното поле на Славия, където Андреа Христов изпусна Билал Бари, който отблизо вкара топката във вратата на Светослав Вуцов.

Георги Миланов стреля от дъгата на наказателното поле на Славия в трета минута на добавеното време на срещата Светослав Вуцов успя да отбие топката, а след това тя срещна напречната греда.

След тази победа Левски е осми със 17 точки, докато Славия е четвърти с 23 точки.