Дунав погледна към спасението, прати Витоша на бараж срещу отбор от Втора лига (ВИДЕО)

0
dunav vitosha emil gargorov
Снимка: lap.bg

Дунав погледна по-смело към спасението в Първа лига, след като елиминира Витоша. „Драконите“ победиха като гости с 1:0 в мач-реванш от полуфиналния плейоф за оставане в елита и след 0:0 в Русе си осигуриха втория бараж срещу Септември. Именно в него ще бъде определен първият отбор, който остава в елита. Витоша пък от своя страна отива на бараж срещу втория във Втора лига.

В 4-ата минута Иса стреля с глава след центриране на Васев от корнер, но Василев улови топката. Малко по-късно пък Димов нанесе удар с глава, но не намери целта.

В 11-ата минута Светослав Ковачев се освободи от двама бранители и стреля от малък ъгъл, топката се отби от стража Василев, а след това Бонев я изчисти от голлинията.

Дунав стигна до скъпоценното попадение в 16-ата минута. Исмаил Иса бе точен от близко, възползвайки се от прекрасно подаване на Диян Димов отляво.

120 секунди по-късно Васев опита да прехвърли Василев от дистанция, но не намери очертанията на вратата.

В края на първото полувреме Лъчезар Котев нанесе удар с глава, но топката мина покрай вратата.

В началото на втората част Мартин Ковачев стреля, но топката минава над вратата.

Четвърт час преди края Ковачев направи страхотен пробив и изведе Ахмедов сам срещу вратаря. Василев обаче успя да спаси с левия си крак удара на нападателя.

Секунди по-късно Лъчезар Котев стреля с глава, но Макенджиев улови. Гъргоров пък стреля неточно.

В 79-ата минута Ковачев напредна от центъра на терена и излезе сам срещу вратаря, но отново Василев спаси.

В първата минута на добавеното време, Дунав остана с човек по-малко. Светослав Ковачев блъсна при спряла игра Кочилов и футболисти на двата отбора се сдърпаха. Провинилият се Ковачев пък получи директен червен картон.