Дубълът на Етър загуби от Янтра (Полски Тръмбеш)

0
-
-

Вторият отбор на „Етър” загуби с 0:3 от „Янтра” (Полски Тръмбеш) в първата си контрола от подготовката, играна на електрическо осветление на терена „Трифон Иванов” до Спортното училище.

Старши треньорът на етърци Марин Стефанов пусна в игра като титуляри четирима юноши, родени 2003 г., а след почивката влязоха и момчета, набор 2005. На вратата пък пазиха младите Пресиян Петков и Никос Рашков. Най-опитен с капитанската лента бе Димитър Цонев. Вратарят Иван Георгиев и Димитър Байдаков не взеха участие в мача, както и извиканите с първия тим юноши и контузеният Борислав Марков.

Томаш каза докога ще трае изгнанието на Боруков и отсече: Който може да ходи, да спира и да подава топката е добре дошъл

„Виолетовите” в началото атакуваха по-често вратата на опитния Радослав Рашков, докато тръмбешчани разчитаха повече на контраатаки. Преди почивката Тони Маречков и Алекс Божоранов предизвикаха опасни ситуации пред младия вратар Пресиян Петков, който се справи с тях, а „виолетовите” също имаха възможности. В самия край на първата част Любомир Генчев откри резултата в полза на „Янтра“ след технично изпълнение на пряк свободен удар.

Етър решава за Ндонгала след контролата срещу Ботев Пд

Тони Маречков покачи на 0:2 през второто полувреме след комбинация с Божоранов. Крайното 0:3 фиксира отново Любо Генчев, също носил виолетовата фланелка, след двойно подаване с Тони Маречков. Етърци обаче също имаха доста шансове, като Калоян Ненчев и Кристиян Кънчев по няколко пъти излизаха в много добри позиции.
„Доволен съм от играта на момчетата, особено от първото полувреме, въпреки резултата. Водехме играта, но в самия край на полувремето получихме гол от фаул. След почивката пуснах съвсем млади футболисти, но имахме няколко чисти положения. Следващата ни проверка е в неделя от 14 ч. отново на терена „Трифон Иванов” срещу „Пещера” (Галата), коментира треньорът Марин Стефанов.

Първо в KOTASPORT: 2 милиона евро провалиха трансфера на Боруков в Слован

„Етър-2”: Пресиян Петков, Велизар Тонков, Ивалин Петков, Теодосий Райков, Светломир Събев, Димитър Цонев, Калоян Митев, Антониян Харалампиев, Стивън Манолов, Марио Балъков, Кристиян Иванов (Никос Рашков, Димитър Колимечков, Димитър Динев, Калоян Ненчев, Росен Върбишки, Кристиян Кънчев).

„Янтра” (П. Тръмбеш): Радослав Рашков, Иван Иванов, Емилиян Ангелов, Красен Славчев, Исмаил Мъстънов, Тихомир Антонов, Тони Маречков, Николай Иванов, Любомир Генчев, Алекс Божоранов, Ружди Илмиев (Милен Георгиев, Стефан Петров, Цветелин Табаков, Пламен Иванов, Ростислав Данчев).