Дубълът на Етър свали Севлиево на земята

0
etar 2 dubal

Младите играчи на дублиращия отбор на „Етър“ продължават победния си ход в Северозападната Трета лига! „Болярите“ нанесоха първа загуба на „Севлиево“ в първенството и записаха пета победа от 7-те си мача. Заслуженият успех с 2:1 ги изведе на 3-5 място в класирането само на 3 т. от водачите „Локо“ (ГО) и „Дунав“ (Лом).

Играта на етърци този сезон няма нищо общо с миналата година, когато едва оцеляха в групата. Отборът показва сериозно израстване и го доказа срещу опитния тим на „Севлиево“, за който играха имена като Мариян Огнянов, Добри Петров, Ростислав Данчев и др. При това „виолетовите“ бяха в силно ограничен състав, само с три резерви, като липсваше и болният Радостиан Димитров.

Двата отбора направиха бърз и приятен за гледане мач, започнал с голове „от съблекалнята“. Още в 3-ата минута Димитър Колев получи топката отляво и с прецизен удар я прати в мрежата за 1:0. Секунди по-късно гостите стигнаха до корнер и след центрирането Добри Петров с глава изравни. Севлиевци имаха още две положения – Георги Николов излезе сам срещу вратаря, но би над гредата, после Христо Иванов извади опасен удар.

В 38-ата минута Светломир Събев стреля опасно от фаул, но стражът на гостите изби в корнер. Нов шанс да поведат имаха „виолетовите“ в 60-ата минута, когато след корнер Росен Върбишки на задна греда насочи топката с глава, но защитник изби от голлинията. Пет минути по-късно Христо Иванов пък извади удар на Добри Петров.

В 80-ата минута реферът Владимир Кирилов показа червен картон на Мирослав Иванов – Деко от щаба на гостите за реплики. Пет минути преди края на оспорвания мач вратарят на севлиевци Христо Лалев сгреши фатално, Георги Иванов му отне топката и донесе победния гол за радост на етърци и феновете по трибуните.

Спартак Пд не се спира! Вкара 7 на Ямбол!