Лудогорец с обрат и пoбеда срeщу Локомотив

0
ludogorets otbor
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи като гост Локомотив София с 3:1 и взе своето в мача. Железничарите поведоха и помечтаха, но през втората част не можаха да удържат на атаките на орлите.

В 7-ата минута бе първата намеса на Александър Любенов, след като Бърнард Текпетей получи от Якуб Пьотровски и излезе на добра позиция, но стреля във вратаря на Локо Сф.

В 12-ата минута Локомотив София поведе в резултата! Бруно Франко центрира към наказателното поле, където Ноа Сонко Сундберг сбърка, а останалият непокрит Диого Тейшейра вкара топката във вратата на Слуга за 1:0.

След попадението на столичните „железничари“ Лудогорец се впусна в атаки, търсейки изравнителен гол.

В 28-ата минута на Александър Любенов отново му се наложи да се намесва, след като Клод Гонсалвеш пусна остър пас към Клод Гонзалвеш, но стражът на „железничарите“ го пресече.

Пет минути след това „орлите“ бяха много близо до гол, но Любенов отново успя да се намеси, а Алан Диас се справи със задачата да изчисти топката малко преди голлинията.

След почивката Ивайло Петев пусна в игра Спас Делев вместо Сон.

Лудогорец бе по-настоятелният тим и в началото на втората част. В 58-ата минута Руан Секо пробва с акробатичен изстрел да прати топката в опразнената врата, но стреля много неточно.

Минута след това Секо все пак успя да изравни резултата. Аслак Фон Витри пусна дълъг пас към Кайо Видал, а той подаде на Секо, за да може нападателят да матира Любенов за 1:1 в 59-ата минута.

Секунди след това Спас Делев опита с ножичен удар да направи обрата за „орлите“ пълен, но не намери целта. В 62-ата минута и Мунир Шуиар стреля на сантиметри покрай вратата.

В 67-ата минута Лудогорец стигна до пълен обрат. Иван Йорданов центрира в наказателното поле, а Бруно Франко изгледа отблизо как Клод Гонзалвеш вкарва топката във вратата на Любенов с глава.

Четвърт час преди края на мача Аслак Фон Витри опита да намери с центриране свой съотборник в наказателното поле, но Ивайло Найденов се справи с изчистването.

В 76-ата минута Спас Делев затрудни Александър Любенов, който изби, а след това Алан Диас реши с глава да връща топката към своя вратар, който не успя да я улови, а Кайо Видал наказа тази грешка с гол за 1:3.