Дубълът на Етър потегли с класика срещу Ювентус

0

С класическа победа с 3:0 стартира силно подмладеният дублиращ отбор на „Етър” в първенството на Северозападната Трета лига, като надви новака „Ювентус” (Малчика). И трите гола за възпитаниците на треньора Николай Катъров паднаха още преди почивката.

Мачът на изкуствения терен „Трифон Иванов” започна с ранен гол. Още в 3-ата минута след центриране пред вратата Борис Генчев засече топката в мрежата за 1:0. После попадение не падна почти до края на полувремето, когато с два бързи гола етърци окончателно решиха мача. В 38-ата минута след центриране отдясно защитник на гостите едва не си вкара автогол, вратарят Иван Николов успя да избие, но с добавка Ивелин Иванов покачи на 2:0. Само след две минути хубава атата отдясно завърши с центриране и Александър Гугучков се разписа за 3:0.

Темпото не спадна след почивката и продължи да бъде високо, но нови попадения не паднаха. Възможности за гол имаше последователно пред Иво Ганев, Александър Гугучков и Калоян Ненчев. В 57-ата минута гостите направиха една атака отдясно чрез Александър Скорчев, който центрира остро, но вратарят Пресиян Петков изби.

В 63-ата минута Денислав Георгиев от етърци нанесе плътен удар, но вратарят успя да извади в корнер. После удар на Кристиян Димитров от фаул бе уловен от вратаря, а в 80-ата минута отново той от пряк свободен удар можеше да покачи на 4:0, но топката срещна страничния стълб.

Гостите доиграха мача с десет души, след като в 84-ата минута Кристиян Коев си заработи последователно два жълти и съответно червен картон. „Етър-2” следващата събота от 18:00 ч. гостува на „Локомотив” (Дряново).

„Етър”: Пресиян Петков, Борис Генчев, Денислав Георгиев, Ерик Костов, Ивалин Петков, Александър Гугучков, Ивелин Иванов, Иво Ганев, Калоян Генчев, Калоян Митев, Светломир Събев (Кристиян Димитров, Златин Боянов, Димитър Колимечков, Исмаил Ибрямов).