Дубълът на Етър изпусна дузпа и 2 гола аванс срещу Левски (Лясковец)

0
-
-

Първо равенство след 6 поредни победи в „А” областната група записа дублиращият отбор на „Етър”. Великотърновци завършиха у дома 2:2 с „Левски” (Лясковец), като могат само да съжаляват за пропуснатата победа. Те водеха с 2:0, пропуснаха и дузпа, но гостите изравниха в 85-ата минута.

Първата опасност бе в 5-ата минута, когато няколко удара отблизо на етърци не намериха целта. В 26-ата резултатът бе открит – след центриране Борислав Марков стреля и Стивън Манолов отблизо вкара топката в мрежата – 1:0. После пробив на Байдаков завърши с удар, уловен от вратаря. Лясковчани се отчетоха с удар на Али Кязъмов от фаул над гредата.

Втората част започна с нов гол за „Етър” – хубава комбинация завърши с пас на Димитър Стилянов към Стивън Манолов, който удвои резултата. Лясковчани обаче се оказаха достоен съперник и също атакуваха. В 60-ата минута Мартин Йорданов отправи бомбен удар в гредата, а бившият играч на „Етър” Димитър Димитров довкара топката за 2:1.

Малко след това реферът свири дузпа за домакините, но я отмени заради своевременно вдигнат флаг за засада. В 73-ата минута Димитър Байдаков бе намерен непокрит и докато стреля, бе съборен в пеналта. Дузпата изпълни Юлиян Райков, но вратарят Петко Иванов спаси удара му.

„Виолетовите” продължиха да атакуват и на два пъти от чисти позиции пропуснаха да решат мача. Лясковчани също търсеха атаки за промяна на резултата и при една от тях в 85-ата минута Георги Марчев Георгиев бе съборен в наказателното поле и последва дузпа и за „Левски”, която Мартин Йорданов със силен удар превърна в крайното 2:2.

„Етър”: Ив. Георгиев, Юл. Райков, Д. Цонев, В. Тонков, А. Паунчев, Б. Марков, Д. Стилянов, Кр. Иванов, Кр. Кънчев, Д. Байдаков, Ст. Манолов.