Драма в дербито на Лига Кърджали! Гол в последната минута реши спора

0
11
-
-

Драма, нерви, футболни страсти, феърплей и какво ли още не в дербито на кръга в първенството на БАМФ Кърджали. Двубоят между първият и вторият в класирането на Лига Кърджали със сигурност ще остане паметен в историята на мини футбола в града край Арда. Спечелилият невероятните седем поредни срещи преди този двубой „Граничар Кирково“ се изправяше срещу отборът на „Мастило“, който пък все още не познаваше вкуса на загубата. Отборът на „Мастило“ продължаваше да е единственият непобеден отбор в редовно време във всички проведени турнири от БАМФ Кърджали. Срещата започна равностойно и изключително коректно като на няколко пъти футболисти и на двата отбора променяха съдийски решения, признавайки свои провинения. С доста голяма доза феърплей, равностойна игра и при резултат 0:0 завърши първата част. Коренно различно стартира второто полувреме. Една част от футболистите и на двата отбора се поддадоха на провокации от публика и резервни състезатели и двубоят се изостри. Съдията на двубоя Иван Бараков предпочете да запази футболистите и спести поне по два жълти картона и на двата отбора. След отсъден пряк свободен удар Емил Казиев откри за ФК „Мастило“ в началото на второто полувреме. Десетина минути преди края на срещата при идентичен пряк свободен удар Александър Димитров изравни за „Граничар Кирково“. След това попадение двата отбора отново заиграха по начин достоен за уважение като отново на няколко пъти бяха в помощ на рефера. Отборът на „Граничар“ натисна в последните минути, като изглеждаше така сякаш те са отбора, който не иска да се примири с равният резултат. Ново статично положение в двубоя, обаче донесе тъй сладките три точки в лагера на „Мастило“. В последната минута от двубоя, за да бъде драмата пълна в герои за своите се превърнаха Ангел Стойчев и Марио Ничев, като последният се разписа след подаване от ъглов удар. Въпреки изострените ситуации на моменти, след края на двубоя двата отбора намериха сили и мъжки си подадоха ръка пожелавайки си успех един на друг.
В друга среща от осми кръг на Лига Кърджали отборите на „Докторите“ и „Balkanstroy“ изнесоха много коректен и интересен двубой. Срещата завърши при резултат 8:1 в полза на „Balkanstroy“, а вратарят на „Докторите“ Ерай Дурмуш влиза в историята на мини футбола в Кърджали, като първият вратар направил двадесет и пет спасявания в един двубой. Завърналият се след травма таран Илхан Али даде тон на своите разписвайки се за 1:0, а след това изработи и три от другите попадения за „Balkanstroy“. Така зажаднелият за футбол футболист на сините за пореден път се превърна в основна фигура за отбора си. Младият и енергичен нападател Ферах Хайрула реализира две от останалите попадения и вече има единадесет гола на сметката си. Две попадения отбеляза и новото острие в атаката на „Balkanstroy“ – Мерджан Расим. Освен, че свършиха работата си в защита пък бранителите Сезер Мустафа, Сабри Сабри и Ердинч Али успяха и да се разпишат във вратата на „Докторите“. Попадението за медиците реализира един от най-дейните в състава – Метин Махмуд.

В другия двубой от осми кръг на „Лига Кърджали“ отборът на „One Minute“ успя да се върне в срещата срещу „Каприз България“ и в крайна сметка спечели с 10:2. Момчетата на „One Minute“ откриха с гол на Ялчин Мурад, но добрата игра през първата част на „Каприз България“ се отплати с попадение на Евгений Димитров, дошло след подаване на Еюб Еюб. След като момчетата на „Каприз България“ изразходиха доста енергия последваха силни минути за футболистите на „One Minute“. Невероятната четворка съставена от Фари Тасим, Ялчин Мурад, Дениз Асенов и Осман Хамза започна да твори и всички заедно започваха и завършваха атаките на отбора си по най-добрия възможен начин. Общо шест попадения наниза техничният Ялчин Мурад, а по веднъж се разписаха стабилният в отбрана Осман Хамза и бързоногият Дениз Асенов. Останалите две попадения бяха дело на сърцатият Фари Тасим. Вторият гол в срещата за „Каприз България“ наниза обичайният заподозрян Адем Осман, който се възползва от хубаво подаване на Северин Делиев.