Драма в Благоевград! Локо (Сф) измъкна точка с гол в 96-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
pirin lokomotiv sofiq 5
-
-

Пирин (Благоевград) и Локомотив (София) в мач от XIX кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ съперниците направиха драматично равенство – 1:1. Изравнителното попадение за „железничарите“ падна в 6-ата минута на продължението на двубоя.

Със спечелената точка столичани събраха 19 и заемат 12-о място във временното класиране. „Орлетата“ пък са на 14-а позиция с 16 точки.

Пирин можеше да поведе след малко повече 180 секунди игра. Венцислав Бенгюзов центрира от фал. Мартин Бачев пред вратарското поле засече с глава, но на сантиметри от дясната греда.

В 17-ата минута Красимир Станоев стреля мощно от 20-ина метра. Максим Ковальов обаче успя да избие в корнер.

180 секунди по-късно и Валентин Николов пробва да изненада стража на Пирин от сериозна дистанция, но със сходен успех.

В 34-ата минута успореден пас отляво намери на границата на вратарското поле Карлос Франса, който обаче засече изключително неточно.

Пирин поведе в последната минута на първото полувреме. Аймен Суда напредна, стигна вляво от дъгата на наказателното поле и със страхотен удар с левия крак по диагонала порази целта за 1:0.

През втората част на терена не се случи абсолютно нищо интересно, с изключение на повишаване на напрежението в 85-ата минута. То възникна между Венцислав Бенгюзов и Антони Иванов, като първият претендираше, че е бил сериозно ударен при спряна игра. В крайна сметка и двамата получиха по един жълт картон, с което страстите се успокоиха.

В 6-ата минута на даденото продължение Локомотив изравни. Калоян Кръстев получи в наказателното поле, завъртя се и стреля. Топката рикошира във футболист на Пирин, заблуди Ковальов и спря в мрежата му за 1:1.