0
nesebar dobrudja 37
-
-

Отборът на Добруджа “погреба” надеждите си за оцеляване във Втора лига. Две седмици след като изненадващо спечели с 2:1 гостуването си на Монтана и видя светлина в тунела, тимът на Емил Велев се сгромоляса на домашна сцена. Добруджанци загубиха с 1:3 ключовото си домакинство на Лудогорец 2 в среща от XXII кръг на втория ни ешелон.
Двубоят на стадион “Дружба”, който бе в графа “задължителен” за “жълто-зелените”, се развиваше добре за тях до средата на второто полувреме, след като в 55-ата минута успяха да открият резултата с гол на Петър Тончев. В рамките на по-малко от 20 минути обаче – между 72-ата и 90-ата, “орлите” стигнаха до пълен обрат и изключително ценни три точки.
Воденият в този двубой от директора на ДЮШ на Лудогорец – Радослав Комитов, състав изравни резултата в 72-ата минута, когато точен бе Иван Йорданов. Димитър Митков смълча публиката на стадион “Дружба” в 89-ата, а секунди по-късно Йорданов тотално шокира феновете на честващия своя вековен юбилей тази година отбор.
След загубата Добруджа не само че остана на последното, 16-то място в класирането, но и се отдалечи на цели осем от първата позиция над чертата. В момента славният някога добрички клуб има 14 точки, докато първият състав над чертата – днешният им съперник Лудогорец 2, вече е с 22. Толкова имат и Несебър и Кариана, като ерденци са в серия от две поредни победи и три мача без загуба.