Дея падна у дома от ЦСКА, усложни си ситуацията

0
deq 23

Отборът на ЦСКА взе сериозно предимство срещу Дея спорт (Бургас) в полуфиналния плейоф на Efbet Супер Волей. Момчетата на Александър Попов буквално излъгаха бургазлии като гости и надделяха много драматично с 3:2 (25:23, 25:27, 25:21, 18:25, 15:12) в мач №1 от полуфинала помежду им, игран тази вечер в зала „Младост“.

По този начин „червените“ поведоха в серията с 1-0 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Втората среща между двата тима е в събота (6 април) от 19,00 часа в зала „Васил Симов“ в София.

Началото на първия гейм беше напълно равностойно до 6:6, след което домакините от Дея спорт дръпнаха с 8:6 след атака през центъра на Стефан Чавдаров и успешна контра на Лукаш Мадалос. Разликата се запази до 13:11, след което нарасна до 15:11 след атака на Милослав Димов и нова контра на Мадалос. Това пък накара треньорът на ЦСКА Александър Попов да поиска прекъсване. Въпреки това, преднината на бургазлии продължи да расте до 18:12 и втори тайм-аут за Сашо Попов и „червените“. Постепенно армейците успяха да намалят изоставането си до 18:20 след силни изяви в атака на Тодор Вълчев и Християн Великов. ЦСКА изравни при 23:23 след две отлични блокади на Стойко Ненчев и дори стигна до геймбол при 24:23 след грешка в атака на Валентин Братоев от домакините. Последва нов страхотен блок на Ненчев и 25:23 за „червените“.

И втората част тръгна равностойно до 3:3, след което ЦСКА поведе с 5:3 след атака-пайп на Тодор Вълчев и контра блок-аут на Страхиня Бързакович. Домакините от Дея спорт изравниха при 6:6 и дори излязоха напред в резултата със 7:6 благодарение на Тодор Димитров и Лукаш Мадалос. Преднината на бургазлии леко нарасна до 9:7 след успешна контра на Мадалос, а след това до 11:8 след грешка на разпределителя на „червените“ Делчо Раев. Независимо от прекъсването за Сашо Попов и ЦСКА, разликата стана 14:10 след силен ас на Валентин Братоев. За пореден път ЦСКА постепенно изравни при 18:18 след атака на Страхиня Бързакович последвана от блок на Делчо Раев и грешка на Вальо Братоев. Дея спорт моментално си върна предимството при 20:18 след сгрешен сервис на Бързакович и силен ас на Стефан Чавдаров. След втория тайм-аут за Сашо Попов и „червените“, резултатът стана 22:18 след страхотен блок на Милослав Димов и нова директна точка от сервис на Чавдаров. Грешка на Чавдаров и ас на Тодор Вълчев и 22:20. Стигна се до 24:24 след грешка на бургазлии и контра на Стойко Ненчев. Както в първия гейм, армейците първи имаха геймбол при 25:24 след блок на Ненчев. Атака за Стефан Чавдаров и 25:25. В крайна сметка Дея спорт измъкна гейма с 27:25 след две атаки в аут на Бързакович и Ненчев от гостите.

След равностойното начало и на третия гейм ЦСКА поведе със 7:5 след две грешки на бургазлии, а след това с 9:6 след отличен единичен блок на Иван Михал. Постепенно Дея спорт успя да изравни при 11:11 след две страхотни изяви при мрежата на разпределителя Георги Братоев. „Червените“ веднага си върнаха предимството при 13:11 след поредна атака на Страхиня Бързакович и грешка при мрежата на домакините. Атака на Лукаш Мадалос и аут на Християн Великов от гостите и 13:13. Армейците за пореден път дръпнаха с 16:14 след отличен блок на влезлия като резерва Иван Колев и аут на Валентин Братоев. Разликата стана 19:15 след двойна блокада на Стойко Ненчев и Иван Колев и атака в аут на Мадалос, което пък принуди треньорът на Дея спорт Франческо Кадеду да вземе тайм-аут. Въпреки това, последва мощна контра на Бързакович и 20:15. Домакините успяха да намалят изоставането си до 19:21, а след това до 21:22 след атака в аут на Тодор Вълчев от гостите. Атака през центъра на Иван Михал и бомбен ас на Вълчев и 24:21 за „червените“. ЦСКА затвори гейма в своя полза при 25:21 след втора директна точка след силен начален удар на Вълчев.

Резултатът и на старта на четвъртата част бе равен до 12:12, като двата тима не успяха да се откъснат нито за момент. Все пак, след това Дея спорт поведе с 15:12 след атака и силен ас на Лукаш Мадалос и аут на Тодор Вълчев от ЦСКА. Независимо от прекъсването за Сашо Попов и „червените“, разликата стана 18:13 след успешни контри на Мадалос и Валентин Братоев. Преднината на бургазлии стана 19:14 след нетипична за мъжкия волейбол контра от краче на Вальо Братоев. Предимството на Дея спорт стана 22:16 след отлична блокада на Мадалос, след което играчите на Франческо Кадеду спокойно спечелиха гейма с убедителното 25:18 след нова атака на Тодор Димитров и вкараха срещата в решителен тайбрек.

В него ЦСКА дръпнаха бързо с 4:1 след серия от сервиси на Християн Великов, а след това с 6:2 след силен ас на Стойко Ненчев, което пък принуди Франческо Кадеду да вземе тайм-аут за домакините. Размяната на полетата пък дойде при 8:3 след страхотна контра от втора линия на Страхиня Бързакович. „Червените“ успяха да запазят преднината си до 12:8 след силна атака на Ненчев. Последваха две грешки в атака на Тодор Вълчев от гостите – 12:10 и прекъсване за Сашо Попов. Въпреки това, страхотен единичен блок на Милослав Димов и 12:11. В крайна сметка ЦСКА спечели с 15:12 след атака на Вълчев и ас на Бързакович, а с това и мача с 3:2.