Лудогорец отнесе Левски, първенството е решено (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
levski ludogorets (4)

Лудогорец победи Левски с 5:1 и напрактика реши първенството, далече преди неговия край. Орлите увеличиха още  аванса си пред ЦСКА-София, който днес загуби от Локомотив(Пловдив) с много слаба игра. Мачът в Разград бе интересен, на високи обороти. През първата част Левски игра превъзходно, но след почивката класата на Лудогорец натежа по брутален начин.

Срещата започна ударно за домакините, които излязоха напред в резултата след едва три минути игра. Бърнард Текпетей проби отдясно и пусна успореден пас, Якуб Пьотровски засече, но бе блокиран, след което Келиан ван дер Каап изпусна Руан Круз, който нямаше проблеми да се разпише в опразнената врата.

levski ludogorets (1)

В десетата минута Лудогорец бе много близо до второ попадение. След нов пробив на Текпетей и нов успореден пас Патрик-Габриел Галчев изпусна Рик Джонатан, който върна за Руан Круз, чийто удар от близка дистанция не уцели вратата на Пламен Андреев.

В 17-ата минута Левски стигна до изравнително попадение. Патрик-Габриел Галчев получи топката отдясно и намери Патрик Мислович, който с едно докосване продължи за Марин Петков, а той елегантно мушна топката между краката на Серджио Падт и изравни резултата – 1:1.

Пет минути по-късно Лудогорец можеше да си върне аванса в резултата, след като Бърнард Текпетей стреля директно от пряк свободен удар към средата на вратата, но мощният му шут срещна напречната греда на вратата, пазена от Пламен Андреев.

В 24-ата минута се стигна до принудителна смяна в състава на „орлите“, като Аслак Фон Витри отстъпи мястото си на Георги Терзиев.

levski ludogorets (2)

Половин час игра след началото на срещата Левски имаше много добър шанс за попадение. Рикардиньо пусна пас за Джавад Ел Джемили, който направи хубав пробив, елиминира бранителите на Лудогорец и нанесе удар, който рикошира в бразилеца и затрудни Падт, но нападателят бе в засада и голът нямаше да бъде признат.

В 31-вата минута Рик Джонатан центрира добре от ъглов удар, Ван дер Каап изпусна Диниш Алмейда, който нанесе много опасен удар с глава, но нямаше късмет и топката премина малко над вратата на Левски.

В 36-ата минута Евертон проби добре през центъра и нанесе удар от дистанция, който бе избит в корнер от Серджио Падт.

levski ludogorets (5)

В 41-вата минута при доста сходна ситуация на контраатака Марин Петков направи пробив, нанесе шут отдалеч, а Падт показа добър рефлекс. Секунди преди това от Лудогорец имаха претенции за втори жълт и респективно червен картон за Карлос Охене за нарушение срещу Бърнард Текпетей, но Георги Кабаков не видя подобно нещо.

Второто полувреме започна по мечтан начин за Лудогорец. Рик Джонатан центрира от пряк свободен удар отляво на вратата на Пламен Андреев, който излезе неразчетено, цялосно защитата на гостите не се ориентира добре и изпусна Георги Терзиев, който безпроблемно се разписа за 2:1.

В 50-ата минута Марин Петков извърши нарушение на границата на наказателното поле, за който получи жълт картон, който е пети за него и по този начин ще пропусне предстоящия мач срещу ЦСКА-София. След тази ситуация Бърнард Текпетей нанесе силен удар, но Пламен Андреев се справи.

В 52-рата минута Асен Чандъров пробва късмета си от дистанция, но не успя да вложи необходимата сила и стреля право в обятията на Серджио Падт.

Три минути след това Пьотровски отбеляза с глава, след отлично центриране Джонатан и Лудогорец увеличи преднината си.

В 58-ата минута гостите от София имаха претенции за втори жълт и съответно червен картон за Руан Круз за нарушение срещу Хосе Кордоба, но такъв не последва.

В 59-ата минута топката се озова в Патрик-Габриел Галчев, който нанесе удар от над 30 метра, топката рикошира в играч на Лудогорец и излезе в ъглов удар, от който не последва опасност за вратата на Серджио Падт.

Три минтуи след това Евертон проби отляво, подхлъзна се, но все пак успя да си върне контрола над топката и я подаде за Цунами, който нанесе удар, а той рикошира в Педро Нареси и Георги Терзиев, за да излезе в нов корнер, а от него Левски отново не успя да създаде опасност.

В 63-ата минута интригата в срещата приключи с четвърто попадение във вратата на Пламен Андреев. Лудогорец организира перфектна контраатака, при която трима играчи на „зелените“ останаха сами срещу младия страж, Якуб Пьотровски намери Квадво Дуа, който на празна врата вкара един от най-лесните голове в кариерата си.

Последваха по-спокойни минути, без сериозни опасности и за двата тима. Имаше епизодични избухвания, но нищо като ефективност.

Във втората минута на продължението Кайо Видал вкара пети гол, след пробив на Текпетей и така оформи крайния резултат. Така Лудогорец спечели повече от убедително убедително и върви към поредна рекордна титла. Левски показа потенциал, който обаче трябва тепърва да се развива.