Дерби нямаше! ЦСКА 1948 размаза Септември и гледа към елита (ВИДЕО)

0
pomorie cska 1948 55

ЦСКА 1948 спечели повече от категоричното дербито на Втора лига със Септември. До този момент съперниците бяха безпогрешни – по 7 победи от 7 мача. На националния стадион „Васил Левски“ обаче, „армейците“ отнесоха възпитаниците на Милен Радуканов с 5:0. Така селекцията на Петко Петков продължава със 100-процентовия си актив и вече оглавява класирането еднолично, на 3 точки пред днешния си опонент.

ЦСКА 1948 поведе след четвърт час игра. Васил Шопов изведе прекрасно Андон Гущеров сам срещу вратаря. Първият удар на „червения“ голмайстор бе отразен от Филип Димитров, но при добавката не сгреши за 1:0.

В 26-ата минута домакините удвоиха аванса си. Тони Иванов изведе Денислав Александров сам срещу вратаря. За крилото пък не бе проблем с удар по земята направи 2:0.

Само 180 секунди по-късно „армейците“ оформиха класиката в резултата. Гущеров показа, че може и да подава, освен вкарва, след като изведе великолепно Тони Иванов. Последният премина покрай вратаря на Септември и прати топката в празната врата за 3:0.

В 53-ата минута Септември създаде най-доброто си положение. Георги Русев стигна до границата на наказателното поле, откъдето стреля мощно. Топката обаче профуча до лявата греда.

Едва 120 секунди след това ЦСКА 1948 стигна до четвърто попадение. Васил Шопов изведе чудесно Денислав Александров, чийто удар от наказателното поле бе избит от вратаря. Андон Гущеров обаче направи прекрасна добавка от ждроб, намирайки долния ляв ъгъл за 4:0.

В 81-ата минута разгромът за гостите стана пълен. Денислав Александров премина като на парад между двама от гостите и стреля над хвърлилия се в краката му вратар за 5:0.

В 83-ата минута Климентов остана сам срещу вратаря, но този път Димитров успя да спаси с една ръка.