Deja vu: Черноморец 1919 стъпи накриво в Кошарица, „В“ група се отдалечава

0

ФК Черноморец 1919 загуби гостуването си на Кошарица. В мач от Х кръг на „А” Областна футболна група, „акулите” отстъпиха с  1:2. Макар да имаха пълно надмощие през целия мач, бургазлии не успяха да се възползват от създадените пред противниковата врата положения. Домакините пък успяха да отбележат двете си попадения без реална голова опасност. Това бе втора поредна грешна стъпка на „сините“ при гостуване в Кошарица. В началото на сезона те отпаднаха от турнира за Купата на България от същия съперник, след изпълнение на дузпи. Това поражение пък сериозно отдалечава тима от надеждите за челно място и промоция във „В“ група.

Черноморец натисна от самото начало и можеше да поведе още в 5-ата минута. Удар по диагонала на Михаил Ралев, обаче срещна напречната греда. Противно на логиката, съставът на Кошарица първи стигна до гол. В 22-ата минута неумела изява на вратаря Янчо Костадинов позволи на противников футболист да се разпише на празна врата. „Сините” реагираха светкавично и 4 минути по-късно равенството бе възстановено. Жулиен Парушев отправи мощен изстрел извън наказателното поле, стражът на домакините не се намеси добре и топката спря в мрежата му за 1:1. Само 120 секунди по-късно Черноморец вкара за втори път, чрез Илия Русев. Попадението, обаче бе отменено заради засада. Веднага след това Михаил Ралев остана сам срещу вратаря, но не успя да отбележи.

Втората част започна със спорна дузпа за Кошарица, която бе реализирана в 52-ата минута. До края на мача гостите натикаха своя съперник в наказателното му поле, но така и не успяха да стигнат поне до изравнителен гол. Ефтим Димитров засече центриране с глава, но вратарят улови. 10 минути преди края на редовното време Асен Джамбазов бе спънат в наказателното поле на домакините. Главният съдия, обаче не отсъди дузпа, а показа жълт картон за симулация на нападателя. Малко след това изстрел на Ефтим Димитров премина до дясната греда.

Състав на Черноморец 1919: Я. Костадинов, Д. Тодоров, Т. Стоев, Сл. Костенски, Р. Грозев, Р. Янков, Ил. Русев, Ж. Парушев, Ас. Джамбазов, М. Ралев, С. Русев

Резерви: Д. Гочев, Ефт. Димитров, П. Парушев, Р. Стоянов, П. Георгиев, Ил. Иванов, Н. Авджиев