Черно море удари Миньор в Перник и чака жребия за 1/8-финалите (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Черно море се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. „Моряците“ се наложиха с 2:0 като гости на Миньор и вече чакат днешния жребий за следващата фаза на надпреварата.

Черно море поведе още в 7-ата минута. Андраде проби отдясно, нахлу в наказателното поле и върна за Стефан Велев. Последният с удар от движение намери долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

10 минути по-късно гостите удвоиха аванса си. Зе Гомеш бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 0:2.

В 28-ата минута Добромир Бонев засече с глава центриране отдясно на Димитър Савов, но покрай вратата.

120 секунди по-късно Божидар Васев нанесе силен и неточен изстрел от сериозна дистанция.

Скоро след това Родриго Енрике стреля опасно от наказателното поле, но Георгиев успя да избие в корнер.

След час игра „моряците“ можеха да оформят класиката в резултата. Стефан Велев обаче не точен от малък ъгъл.

В 85-ата минута Леандро Андраде бе изведен хубаво и стреля от ъгъла на вратарското поле. Алекс Георгиев обаче с чудесна намеса успя да избие в корнер.